Red Dead Redemption 2 Haritası Gerçek Mi?

Song of the Deep Çıkış Tarihi Açıklandı

Red Dead Redemption 2 oyunu çıkmadan birçok spekülatif haberle adından söz ettiriyor. Eğer takip ettiyseniz geçtiğimiz haftalarda oyuna dair bir sızıntıyı sizinle paylaşmıştık. Bu sızıntının kaynağı güvenilir olan, yaptığı haberlerle adından söz ettiren bir yabancı oyun mecrası olması ise yalan haber ya da dedikodu olma şansını azaltıyor. Bu bağlamda Red Dead Redemption 2 haritası olarak aktarılan görselin gerçekten oyuna ait olup olmadığına dair soru işaretleri de halen daha sürüyor. İlk sızdırılan görüntüde haritanın ana hatlarından büyük bir harita olacağı anlaşılıyordu.

Şimdi ise aynı sızıntının daha gelişmiş ve daha anlaşılır bir biçimde karşımıza çıktığını görebiliyoruz. Oldukça başarılı bir çizim kalitesiyle yeniden yaratılan haritanın devasa boyutlarda olacağı netlik kazandı diyebiliriz. İlgi çeken bir diğer detaysa ilk oyunda yer alan bölgelerinde haritaya dahil olabilme ihtimali. Dünyayı genişleterek oluşturulmuş yeni haritada eğer eski oyuna ilişkin bölgelerde aktif olarak sunulursa en büyük oyun haritalarından birisi olması muhtemel gözüküyor. Tabi şuana kadar bu harita sızıntısıyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Olayın gerçek olmasına ilişkin bir ibare beklenmiyorken yalanlama da gelmemesi gerçekten Rockstar Games’in büyük bir harita sunacağından emin olmamızı sağlıyor.

Red Dead Redemption 2 Haritası Ne Kadar Büyük?

Red Dead Redemption harita büyüklüğü ilk oyunla kıyaslanırsa kat ve kat daha geniş gibi duruyor. Aynı zamanda eleştirmenler ve oyuncular tarafından tahminler ilk oyunun bölgelerinin de haritaya dahil olacağı yönündedir. Durum böyle olduğundan ötürü haritanın ciddi boyutlara ulaşması muhtemel gözüküyor.

Fakat oyunun oynanabilirliğini düşündüğümüzde bu kadar geniş bir harita farklı sorunlarda doğurabilir. Dolayısıyla Rockstar Games tarafından yapılacak resmi bir açıklamaya kadar Red Dead Redemption 2 oyunu hakkında her şey söylentiden ibaret olmaya devam edecek. Ancak her geçen gün artan sızıntılar gerçek bilgiler olduğu yönünde bir düşünceye sebebiyet veriyor.

Red Dead Redemption 2 Haritası Gerçek Mi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir