ReCore İçin Erteleme Kararı Duyuruldu

ReCore İçin Erteleme Kararı Duyuruldu

 ReCore oyunu çok uzun bir süre önce duyurulmasına karşın henüz piyasaya sürülemedi. Armature Studio ve Comcept firmalarının ortaklığında geliştirilme aşamasında olan oyun ilk detaylarını sunduğu günden bu yana geniş bir kitleye hitap ediyor. Ancak geçtiğimiz günlerde gelen bir haber ne yazık ki resmiyet kazandı. ReCore oyunu ertelendi haberinin ardından tarihin belirsiz olmasıysa birçok oyuncunun tepkisine yol açtı.

Sadece Xbox One platformu için geliştirilen ve konsolun güçlü kozlarından birisi olarak görülen oyunun yayıncısı Microsoft. Dolayısıyla kalitesiz bir işin çıkma ihtimali söz konusu değil. Birçok oyun mecrası oyunun bu erteleme ile beraber çok daha gelişmiş bir biçimde bize sunulacağından emin. Fakat beklemeyi sevmeyen geniş bir oyuncu kitlesinin varlığını biliyoruz. Buda oyun için bir dezavantaj olarak düşünülebilir.

ReCore çıkış tarihi olarak 2016 yılının ilkbaharı olarak duyurulmuştu. Aslına bakarsanız net bir tarih olmaması da oyuncuların pek sevmediği bir durumdu. Ancak ertelemeyle beraber ilkbahar ibaresi kaldırıldı. Oyun bu yıl içerisinde her hangi bir ay çıkabilecek. Bu noktada herkesin aklına 2016 sonu gelse de belki geliştirme sürecinde bir hızlanma mümkün olabilir. Sevindirici haber ise Mega Man serisinin de başında bulunan Keiji Inafune tarafından verildi. ReCore PC versiyonu çıkacak iddialarına yanıt veren geliştirici bunun doğru olduğunu resmi olarak açıkladı.

Böylelikle Xbox One oyuncuları kadar PC oyuncularını da bekleyiş haline getiren oyunun sabretmek dışında bir meziyeti kalmadı. PC için sadece Windows 10 desteğinin sunulacağı, farklı bir işletim sisteminde çalışmayacağı haberlerini ise cevaplandırmayan geliştirici bu noktada biraz muamma bir durumun varlığını ateşlemiş oldu. Birçok Windows kullanıcısının ReCore oyununu yalnızca son versiyonla oynayıp oynamayacağı şimdiden en merak edilen konuların arasına girdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir