Ratchet & Clank’ın İnceleme Puanları Açıklandı

Ratchet & Clank'ın İnceleme Puanları Açıklandı

Rachet & Clank oyunu ilk olarak PlayStation 2 platformuna özel çıkmıştı. Yine PlayStation4 platformuna özel olarak çıkacak olan oyun geçmişte çıkmış versiyonunun günümüz koşullarına göre hayal edilmiş versiyonudur. Yani grafik, kurgu, senaryo ve oynanabilirlik açısından yeni geliştirmeleri bünyesinde barındıracak olan bir yapımdır. Yine Insomniac Games imzası taşıyacak olan oyunun bu haliyle daha gelişmiş bir oyun yapısına sahip olacağı ise tartışılmaz bir gerçek.

Şimdiye kadar oynanmış olan versiyonda oyun içerisinde silahlanma, zırhlanma ve sağlık koşulları mümkün mertebe geliştiriliyordu. Bu yüzden de yeni oyunda da olması mümkün gözüken özelliklerden birisidir. Tabi bu süreçte geliştirmeler hızla devam ederken oyunun içeriği de günümüz oyunlarına özgü olarak daha fazla genişletilmeye çalışılıyor. Bu noktada oyunun bir avantajı daha olacak. Oda aynı zamanda Ratchet & Clank filmi beyazperdeye girecek.

Ratchet & Clank Ne Zaman Çıkacak?

PlayStation 4 için gelecek olan Ratchet & Clank çıkış tarihi 2015 olarak açıklanmıştı. Fakat oyunun geliştirme süreci beklendiği gibi gitmediğinden ötürü ertelemelerle adından söz ettirmeye başlandı. Bununla beraber 2016 yılına sarkıtılan oyunun resmi çıkış tarihi de net olarak belli olmadı. Fakat geliştirici Insomniac Games tarafından Nisan ayında çıkacağı duyurulmuştu. Bunun bir anlamda bir reklam kampanyası olduğunu düşünenlerin sayısı da bir hayli fazla. Çünkü beyazperdeye giriş yapacak olan filmle aynı zamanda oyuncularla buluşacak.

Oyunu henüz almayı düşünmeyen oyun severler için kararlarını etkileyecek bir inceleme puanı tablosu da yayınlanmış oldu. Buna göre yüksek puanları hanesine yazdıran Ratchet & Clank oldukça başarılı olacak gibi gözüküyor.

Gamespot : 10 / 8

Game Informer : 10 / 8.25

Games Radar : 5 / 4

PlayStation Universe : 10 / 8.5

Destructoid : 10 / 8

Shack News : 10 / 8

Video Gamer : 10 / 8

IGN : 10 / 9

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir