Rakion Online ve Karakterleri

Rakion Online ve Karakterleri

Joygame, Wolfteam ve Darkorbit gibi birçok keyifli online oyun yaparak herkesin yakından takip ettiği bir oyun firması ve şimdi de Rakion Online adlı MMORPG oyunu ile karşımıza çıkıyor. Hem ücretsiz hem de Türkçe olarak oynanan bu oyun yine kaliteli karakterler ve grafiklere sahip.

Rakion Online’da 5 karakter ve oyun başında bir tanesini tercih edip oyuna katılıyorsunuz. Eğitim aşamasında karakterinizi nasıl yöneteceğinizi, NPC’lerin tam yerini detaylı şekilde öğrenerek oyunda yabancılık çekmiyorsunuz. Şimdi sizlere oyunda bulunan 5 karakterin isimleri ve özellikleri hakkında detaylar vermek istiyorum.

Rakion Karakterleri

Savaşçı: Güçlü zırhı ile savunmada etkili olan bu karakter kılıcını çok tehlikelini kullanabiliyor. Havadan ve uzaktan rakiplerine karşı etkisi az olan bu karaktere fazla yaklaşmak intihar gibi bir şey olur. Oyunu ilk defa oynuyorsanız bu karakterle başlayabilirsiniz.

Okçu: Bayan karakterlerin oluşturduğu okçu, uzaktan çok iyi işler başarırken yakın mesafede kılıç ile düşmanlarına direnmeye çalışır. Bu karaktere havadan saldırmak akıl karı değildir, özellikle takım oyunlarında uzaktan etkili atışlar ile büyük avantajlar sağlar.

Demirci: Rakion Online’ın tankları olarak bilinen demirci karakteri çok ağırdır ama bir o kadar da öldürmesi zor bir karakterdir. Büyük tokmak ile rakibine öyle bir darbe indirir ki bir daha ayağa kalkması çok zor olacaktır. Güçlü yaratıklardan herkes korkar ama bu karakter aralarına korkmadan dalabilir, fazla yaklaşmamanızı tavsiye ediyorum.

Büyücü: Küçük boyutlardaki bu karakter savunması ile herkesi etkiliyor. Takım arkadaşlarına güç verirken rakiplerin güçlerini alabiliyor. Uzak mesafede sizi zorlayan düşman varsa büyücü onları alt ederek sizi rahatlatır. Tek başına bir şey yapamasalar da grup halinde ölümcül bir karakter olabilirler.

Ninja: Usta suikastçılar düşmana öyle ani bir saldırı yaparlar ki daha ne olduğunu anlayamadan düşman kendini yerde bulur. Seri şekilde silah değiştirip yüksek atlama gibi yetenekleri bulunan Ninjalara karşı her zaman hazırlıklı olmalısınız.

Rakion Online’daki en ilginç olaylardan biri düşmana saldırırken üstündeki korumalar etrafa dağılır, bu parçalar sıçrarken farklı rakiplerin de güçlerini azaltabilir. Oyundaki ağaçlar çitler gibi temalar da atışlardan zarar görür. Yanınızda bir canavar yetiştirebilirsiniz, o da sizin gibi level atlar ve evrim geçirip korkulu bir canavara dönüşür.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir