Rainbow Six: Siege İçin Yayınlanan Yeni Güncelleme

 Rainbow Six; Siege İçin Yayınlanan Yeni Güncelleme

Rainbow Six: Siege oyunu taktik aksiyon oyunu türünde geliştirilen ve Tom Clancy’s Rainbow Six serisinin son oyunu olma özelliğini taşıyan yapım. Ubisoft tarafından geliştirilen oyunun halen daha gelen güncellemeler dahilinde geliştirildiğinin altını çizelim. Özellikle sık güncelleştirmelerle adından söz ettirmeyi başaran oyunun son gelen güncellemesiyle beraber versiyonu v1.1 sürümüne yükseldi.

Rainbow Six: Siege güncellemesi kapsamında oyunda bazı dengelerin değiştirildiğini söylemek mümkün. Özellikle oyuna gerçekçiliğin arttırılması için getirilecek olan Hardcore modu öncesinde gereken yapı taşlarının eklenmesi açısından önemliydi. Bildiğiniz gibi Rainbow Six: Siege Hardcore mode bir süredir üzerinde çalışılan ve bu çalışmaların neticesinde oyunu bir üst kademeye taşıyacak olan yamaydı. Bu güncellemeyle birlikte bu yamanın gerektireceği teknik eklemeler oyuna dahil olmuş oldu denilebilir. Oyuncuların göndermiş olduğu geri bildirimler dahilindeyse çeşitli hata düzeltmeleri yine bu yama çerçevesinde yapılıyor.

PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında oynanabilen oyunun ufak tefek hatalarının tespit edilmesi dolayısıyla bu yamanın zaten çıkacağı biliniyordu. Ancak yamaya dahil olan Hardcore mode özellikleri bir nevi test sürüşü yapmamıza vesile olacak gibi gözüküyor. Rainbow Six: Siege 4K desteğini de sunan bu güncellemeyle birlikte artık oyunu oynarken çok daha harika bir görsellikle karşı karşıya kalacağız. Ancak bu görüntü kalitesine ulaşmak için oyun bilgisayarınızın biraz güçlü olması gerekiyor.

Zira Ubisoft 4K görüntü desteği için minimum sistem gereksinimlerinde ekran kartı için 4 GB bellek istiyor. Böylece 1080p ve 1440p görüntü kalitesinin mümkün olabileceğinin altı çizilirken 4K görüntü kalitesi için 6 GB ya da daha yüksek bir VRAM sahibi ekran kartınızın olması gerekiyor. Yani Rainbow Six: Siege görüntü kalitesini arttırmak için her türlü güncellemeyi yapmış olsa da ne yazık ki bunun oyuncuya bakan kısmı biraz pahalıya mal oluyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir