Rainbow Six: Siege Betası 1 Ekim’e Kadar Aktif

rainbow six siege

 Ubisoft tarafından geliştirilen Rainbow Six: Siege oyunu birinci şahıs nişancı oyunları arasında son dönemlerin en iddialı yapımlarından birisi. Dolayısıyla oldukça fazla bekleyeni bulunan oyun 24 Eylül itibariyle kapalı betasını oyunculara açtı. Kayıt olarak kapalı betayı denemek isteyen oyuncular indirme linklerinin aktif olmasıyla birlikte oyunu indirmeye başladılar. Ardından geri bildirimlerde önemli bir rol oynayan kapalı beta süreci başlamış oldu.

İstedikleri platform için ayrı bir kodla indirme işlemini gerçekleştiren oyuncular 24 Eylül’den bu yana kapalı betayı kullanıyorlardı. Normalde 28-29 Eylül tarihlerinde bitirilecek olan süreç Ubisoft tarafından değiştirildi. Rainbow Six: Siege kapalı beta giriş problemleri sebebiyle oyuncuların zaman kaybına uğradıklarını düşünen yapımcı şirket oyunculardan bir artı puan aldı. Gerçekten mağduriyet yaşayan oyuncuların bu şekilde bir yaptırıma sıcak bakması elbette olağan bir durumdu. Ubisoft yaşanan aksaklıkları gidermek için kapalı beta sürümünün aktif olduğunu belirterek sürecin 1 Ekim tarihine kadar uzayacağının altını çizdi. Bu durumda Rainbow Six: Siege oyuncuları oynamaya devam edebilecekler.

Teknik testler sırasında bazı eşleşmelerde ve oyun içi bazı noktalarda çeşitli aksaklıklar olduğunu bildiklerini açıklayan Ubisoft yetkilisi 1 haftadır gelen geri bildirimler oldukça işlerine yaradığının altını çizdi. Pozitif geri bildirimler kadar negatif olanlarında üzerinde durduğunu belirten yapımcı şirket, Rainbow Six: Siege oyununun nişan oyunlarında en efsanevi oyun olmasını istediğini yineledi.

Kapalı beta testinin bitiminden sonraki bir tarihte gerekli sunucu istikrarının sağlanması, eşleştirme ve geri dönüş olaylarının yapılabilmesi halinde beta sürüme geçilebileceğinin sinyalini verdi. Tabi ki o noktaya varabilmek için daha fazla çalışma ve geliştirme yapmamız gerekiyor diyerek oyuncuların gönlünde taht kurmayı da ihmal etmedi. Görünen o ki Rainbow Six: Siege kapalı betasıyla bile güldür güldür geliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir