Rail Nation Oyun İncelemesi

Rail Nation, browser tabanlı online bir strateji oyunudur. Trenler ve strateji oyunlardan haz ediyorsanız tam size göre bir oyun. Ünlü browser tabanlı oyun yapımcısı Travian tarafından Türkçe olarak karşınıza çıkan bu oyunda büyük bir demiryolu işlemesini yönetmekle görevlisiniz.

Rail Nation oyunun başlangıcında 50 tane şehir var bunlardan bir tanesini tercih etmeniz gerekiyor. İlk göreviniz seçmiş olduğunuz şehrin demiryolu ağlarını tamamlamak ve diğer şehirler ile bağlantıları kurarak ihtiyacınız olan ürünlerin taşınmasını sağlamaktır. Farklı şehirler ile bağlantı sağlayarak yapacağınız ticaret sayesinde şehrinizdeki trenleri modernize edebilirsiniz. Ayrıca büyük şehir olabilmek için ticaret hacminizin fazla olması gerekiyor.

Web tabanlı oyunumuz Rail Naiton’da farklı şehirlerdeki kişilere karşı hem rakip hem de dost olabilirsiniz. Dost olarak seçtiğiniz kişiler ile anlaşma yaparak rakiplerinizin iflas etmesini sağlayabilirsiniz. Şehrinizdeki trenleri zamanında geliştiremezseniz rakiplerinize oranlar geride kalabilirsiniz. Elektrikli trenler buharlı trenlere oranla daha hızlı olduğu için gelişiminizi ihmal etmemeniz gerekiyor.

Rail Nation şehrinizi büyütebilmek için şehrin alt yapısına önem vermelisiniz. Komşularınız ile kurduğunuz ittifak güçlü olursa daha fazla kazanç elde ederek gelişiminizi hızlandırabilirsiniz. Ayrıca oyun içerisinde bir takım görevler yer alıyor. Bu görevleri başarı ile tamamlayarak itibar ve para kazanabilirsiniz. Kimsenin sahip olmadığı taşıma ruhsatını alabilirseniz rakiplerinizin gidemediği yerlerde ticaret yaparak onlardan daha hızlı gelişebilirsiniz.

Browser tabanlı bir oyun olmasına rağmen Rail Nation’daki trenler hareket ediyor. Şehrin 3 boyutlu olması da oyuna ayrı bir hava katmış. Seslendirmeler de oyunu daha eğlenceli hale getirmiş.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir