RAGE Oyun Tanıtımı ve Sistem Gereksinimleri

rage-pc-oyun-tanitimi-ve-sistem-gereksinimleri

RAGE, bir bilim adamının açıklamalarından çok etkilenerek mükemmel bir oyunu bizlere sunuyorlar. 2004 senesinde yapılan araştırmalarda 25 yıl sonra, Apophis isimli göktaşının dünyanın aşırı yakınından geçerek çarpma ihtimali bulunduğu gözlemlenmiş. Bu gerçek olaydan esinlenen yapımcılar RAGE isimli harika bir oyun yaptılar.

İD Software isimli firma, her zaman böyle fantastik oyunlar ile karşımıza çıkıyor, bu tarzlarını da hiçbir zaman kaybetmediler ve her seferinde üstüne ekleyerek ilerliyorlar. O Göktaşı dünyamız gelmiş ve ne yazık ki çarpmış, sonrasında ne olacak? İşte bu olayları oyun içinde yaşayacaksınız.

Aslında bu firma RAGE oyunundan önce  Darkness isimli bir oyun çıkaracaktı, hatta 15-20 Milyon Dolarlık bir yatırım yaptıktan sonra artık projeyi devam ettiremeyeceklerini açıklamaları milleti şoke etmişti. Sonradan da tuhaf bir açıklama geldi, o kadar masraftan sonra DOOM 3 aşırı derecede benzediği için iptal etmişler. Sonra en popüler 2 oyun tarzı olan RPG-FPS türlerini bir araya getirerek harika oyun RAGE’yi çıkardılar.

RAGE, birçok oyun gibi standart konuya sahip olmadığı için ilgi çekiyor, özellikle çok büyük bir projeden vazgeçip buna yönelmeleri de beklentileri bir kat daha arttırıyor. Oyunun görüntü kalitesi oldukça sağlam, özellikle etraftaki yıkık dökük yerler öyle güzel yapılmış ki, gerçeğinden ayırt edemeyeceksiniz. Grafiklerinden sonra sesler de çok etkileyici, zaten resimlerde gördüğünüz zaman vay be diyeceksiniz.

Şimdi sizlere sistem gereksinimlerini nelerdir, onlardan bahsedelim. Minimum Windos XP-8 arası bir işletim sistem gerekli. İntel Core 2 Duo işlemci ve 2 Gigabayt Ram yeterli olacaktır. Nvidia ekran kartı kullanacaksanız Geforce 8800, AMD olacaksa Radeon 4200 olmalıdır. 25 gigabayt boş disk alanı da olması yeterli olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir