Psychonauts 2 Duyuruldu ve Bağış Toplamaya Başladı

 psychonauts 2

Psychonauts 2 oyunu Double Fine firması tarafından geliştirilen efsanevi oyunun devamı niteliğinde olacak. The Game Awards 2015 etkinliğinde duyurulan bu yapımın 10 yıl sonra gelen devam oyununu olması farklı bir noktada önem kazanıyor. Tim Schafer tarafından geliştirilen oyun bazı detayları sunularak oyun severlere resmi olarak duyuruldu.

Öncelikle Double Fine oyun stüdyosu Psychonauts 2 oyunu için bir destek kampanyası düzenleyecek. Bir döneme damga vurmayı başaran oyunun ikinci sürümünde çok daha gelişmiş bir oyun yapısıyla karşılaşacağımız aşikâr. Ancak bunun gerçekleşebilmesi için Kickstarter üzerinden başlatılacak olan bağış kampanyasına katılmanız oldukça önemli. Yapılan açıklamalara göre Tim Schafer kampanyanın başarısına oranla piyasaya çıkma ihtimali kesin olan oyunun diğer detaylarına şöyle değindi.

Psychonauts 2 oyunu hakkında kendine has bir oyun dinamiği geliştirdik. Bu oynanabilirlik seviyesi oldukça geniş bir kitleyi etkilemeyi başardı. Aynı zamanda story mode yani hikâye bazında mümkün olabilecek en iyi performansı oyun severlere sunmaya çalıştıklarının altı çizildi. Bu açıklamaların ardından ise hemen Fig üzerinden bir kampanya oluşturularak Psychonauts 2 bağış organizasyonu düzenlendi. İşin enteresan yanı ise henüz kampanyanın oluşturulmasının ardından günler geçmesine rağmen çok yoğun bir talep olması. Şimdiden milyon dolarlarca bağış toplayan Psychonauts 2 oyunu çok yakında piyasaya sürülürse şaşırmamak gerekiyor.

Kısa zamanda Fig üzerinden 1.3 milyon dolar bağış toplayan oyun birçok kişi tarafından desteklendi. Double Fine tarafından koyulan yardım miktarı ise 3.3 milyon dolar civarındaydı. İlk günlerden bu denli yüksek bir rakama erişmesi bu miktarı kısa zamanda çıkaracak algısı oluşturdu. 9.000 kişinin bağış yaptığı ve ortaya 1.3 milyon $ miktarında bağışın çıktığı şu saatlerde birkaç gün içerisinde tutarın istenilen düzeye çekileceği düşünülüyor. Yani kısa bir zaman sonra Psychonauts 2 oyunu oynamak için hiçbir engelimiz kalmayabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir