Prototype ve Prototype 2 Artık PlayStation İçin Çıkabilir

Prototype-2-PS-4

Prototype serisini hatırlamayan yoktur. Yaklaşık 6-7 yıllık bir oyun mazisi olanların mutlak oynadığı oyunlar arasında yer almıştır. 2009 yılında ilk oyunun çıkmasıyla devrin şartlarına göre çok iyi bir oyun yapısı sunulmuştu. Kanadalı oyun şirketi Radical Entertainment tarafından yaratılan oyun kısa sürede yüksek oyuncu sayısına ulaşmayı başarmıştı. Ardından Prototype 2 oyunuyla bu büyük sarsıntıyı devam ettirmeyi hedefleyen şirket şimdi bambaşka bir aksiyon peşinde. Oyunlarını Play Station 4 konsoluna remake yaparak sunmayı amaçlıyorlar.

Prototype oyununda ana karakterimiz Alexander J Mercer ile adeta bir kaos yaratıyorduk. Şehrin altını üstüne getirerek ortaya çıkardığımız şiddet teması bir yerde şuanın korku oyunlarının fikir babası konumunda. Prototype serisi için söylenebilecek en büyük eleştiri hikâyesinin kopuk olmasıydı. Oyun içerisinde bölümler arası uzaklık, senaryosunda eksiklik ve sürekli çarpışan olaylar dikkat çekiyordu. Hoş bir noktada 2009 ve 2012 yıllarında hemen hemen her oyunda olduğu için pek dikkat edilmemişti. Şimdinin penceresinden bakıldığı zaman eksik gibi duruyor. Çünkü artık grafik tasarım, oynanabilirlik ve kalite yeterli değil. Oyuncular için sürükleyici bir hikâye de oldukça önemli.

Prototype serisi yeni nesil konsollarda bekleneni verecek mi bilinmez. Ama son dönemlerin en büyük akımlarından birisi olduğu kesin. Neredeyse PS3 ve Xbox 360 için efsane sayılabilecek oyunların tümü remake olarak PS4 ve Xbox One için tasarlanıyor. Bu moda sayesinde yeni nesil konsollar geniş bir oyun kütüphanesi haline dönüşüyor. Amacına bir adım daha yaklaşıyor. Prototype oyununun Play Station 4 için hazırlanmış thropylerini fark eden bir oyun sever durumu Twitter üzerinden açıkladı. Henüz şirketten resmi bir açıklama gelmemesine karşın oyunun meraklıları derin bir bekleyiş içerisinde.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir