Pro Skater 5 Bekleyenlerine Oynanış Videosu Yayınlandı

 Pro Skater 5

Tony Hawk’s Pro Skater 5 için düğmeye basılması kaykay tutkunu birçok oyun severi heyecanlandırmıştı. Bugün, Eylül ayında çıkması beklenen oyunun ilk oynanış videosu yayınlandı. Merak duygusunun en yüksek olduğu dönemlerde yayınlanan bu video bekleyenlerini büyülemeyi başardı.

Tony Hawk’s efsanesiyle Pro Skater dönem olarak 90’lara damgasını vurmuştu. Tony Hawk’s Pro Skater 4, yani bir önceki oyun yaklaşık olarak 13 yıl önce çıkarılmıştı. 13 yıl geçmesine rağmen efsaneyi devam ettirme kararı alan yapımcı şirket gerçekten muazzam bir işe kalkıştı. Gerek çocukluğunda gerekse gençlik döneminde kaykaya meraklanmış fakat bir türlü başarılı hareketler yapamamış olanlara alternatif sunmuş bir oyun.

Pro Skater 4 çıktığında imkânlar doğrultusunda ortaya güzel bir iş çıkmıştı. Ancak günümüz şartlarına göre oldukça düşük grafik detaylarına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Aradan geçen zaman dilimi oyunun ufkunu oldukça genişletmiş. Grafik motorlarının gelişmesi ve oynanabilirlik seviyesi Pro Skater 5 ile gerçekten harika bir noktaya getirilmiş. Yapımcı firma yayınladığı 1 dakika 13 saniyelik tadımlık video ile bunu gözler önüne sermeyi başardı.

İlk olarak E3 2015 oyun fuarında fragmanı yayınlanan yeni nesil Pro Skater oldukça iddialı olduğunu kanıtlamıştı. Şimdi yayınlanan oynanış videosu ise kaykayımızla yapacağımız artistlik hareketlerin bir kısmını içeriyor. Gerçekten gerek organizasyon gerekse hareket bolluğuyla ciddi bir yapım olmayı başarmış. Ayrıca Unreal Engine 3 kullanılarak yaratılmış oyunda grafiksel detaylar en üst seviyede. Kaykaycının hareketleri, fiziksel detayları, çevre düzenlemeleri ve hareketler baz alındığında kalite kokan bir iş ortaya çıkarılmış.

Kaykayın efsanesi Tony Hawk’ında bulunduğu oyun 29 Eylül tarihinde Xbox One ve Play Station 4 platformları için çıkmış olacak. Play Station 3 ve Xbox 360 için Tony Hawk’s Pro Skater 5’in yılın son çeyreği içinde çıkması planlanıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir