Prime World Derine Dalış

Ülkemizde MOBA denildiğinde akıllara gelen oyunlardan birisi olan Prime World’ü geçen yazdığımız ilk bakış yazımızda adı üstünde ilk bakış olduğu için detaylı olarak inceleyememiştik. Fakat bu derine dalış yazımız ile oyun hakkında diğer merak ettiğiniz herşeyin cevabını alıp hatta kahramanlar hakkında kısa bilgileride bu yazımızda göreceksiniz. Lafı çok fazla uzatmadan yazımıza geçelim.

Oyunda tam 64 tane kahraman mevcut her kahramanın kendine has becerileri var kendilerine has becerileri ile birlikte kendilerine has silahlarıda mevcut. Oyunun temeli iki ulusun arasında olan savaş hikayesidir. Bu iki ulusun isimleri ise Dok imparatorluğu ve Adornia krallığı olarak bilinir. Bu iki rakip, kritik bir kaynak olan Prime’ın denetimi için sürekli savaş halindedir. Savaşın nedeni olan Prime’ı en çok kazanan taraf savaşın kazanan tarafı olur. Peki Prime nedir ne işe yarar? diyorsanız Prime bir enerji kaynağı, dünyayı değiştiren tehlikeli bir yabancı maddede, kullananlara inanılmaz güç kazandıran bir elementtir ve bu dünyada herkes Prime’a ihtiyaç duyar. Prime’ı kontrol eden, dünyayı kontrol eder. diyerek cevaplayalım.

Gelelim savaş alanına Prime World, Dok İmparatorluğu ve Adornia Krallığı arasındaki bitmek tükenmek bilmeyen savaşlara sahne olur. Savaşın sonucu katılan oyunculara bağlıdır. Oyuncular, kontrol ettikleri kahramanlar sayesinde kendi askerlerini destekler, yeni bölgeler ele geçirmeye ve düşman üssünü yok etmeye çalışır. Düşman askerleri de kahramanlar tarafından desteklendiği için, galibiyet kolay değildir. Yalnızca, en tutarlı takım, birlikte çalışarak, kurnazlık, cesaret ve becerileri sayesinde oyunun galibi olacaktır.

Bashettiğimiz gibi kahramanlar hakkında kısa bilgiyide vermeden geçmeyelim her kahraman hakkında bir kısa bilgi vermekte fayda gördüğümüzden kahramanların ne olduğunu öğrenirken heyecanlanacağınızın garantisini verebiliriz. Dedikten sonra lafı çok daha uzatmayıp kahramanlar hakkında vereceğimiz bilgileri sizi daha çok bekletmeden verelim. Kahramanlar hakkında vereceğimiz bilgiden sonra ise yazımızı sonlandıralım bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederim.

Dok İmparatorluğu          

Düellocu

Hafif kırışık dantelli yakası, alaycı gülümsemesi, mavi gözlerinde parlayan zalim ihtiras ve keskin vurucunun cilalı namlusu… Onu bir başkası ile karıştırmanız mümkün değil. Gerçi düellocu karıştırmanıza da izin vermez. İlk bakıştaki soğukkanlı centilmen görünümü sizi yanıltmasın; içi savaşma açlığı ve uygun rakip bulma isteği ile yanıp tutuşur.

Buz Prenses

Buz Prenses, kar yağışını seyretmeyi çok seviyordu. Fırtınanın sonsuz burgaçları onu büyülüyor, buz kristalleri hayrete düşürüyordu. Buz Prenses her zaman çok güzel bir kız olarak görülmüş, ancak kızın kibirli ve soğuk duruşu birçok erkeğin en samimi davranışlarının önünü kesmiştir. Öyle ki kendisini bir öğlen yemeğine davet etmeye bile bir çoğu cesaret edememiştir. Riski göze alanlar ise sonradan hep garip şeyler..

Yüzsüz

Çok önceleri, Dok İmparatorluğunun en iyi cerrahı olarak bilinirdi ve ölümcül yaralı ve umutsuz binlerce hasta ona götürülürdü. Ancak ünlü hekim, zor ameliyatlardan sonra bile yerinde durmazdı. Bir hayali vardı; insanların travmalardan ve yaralardan acı çekmemesi için insan bedenini zarar görmez hale getirmek.

Komando

Gerçek bir askeri yenilmez yapan nedir? Savaş yetenekleri sayısız idmanla mükemmel hale getirilebilir ancak asla ezberlenemeyecek, sadece kabul edilebilecek bir şey vardır; Vatan sevgisi. Büyük Dok İmparatorluğu’ndan daha yüce bir şey yoktur; Komando’nun babası onu böyle yetiştirmişti. Ve genç adam, eğitiminin daha ilk gününden hayatını vatanı için feda etmeye hazırdı.

Dağlı

Kadim yazıtlarda, sadece en güçlü ve en cesur savaşçıların sahip olabildiği Görebilen Kılıçlara ilişkin güzel efsanelere rastlanabilir. Yok edilemez olan ve kendilerine özgü karakterlere sahip olan bu kılıçlar, onları taşıyacak savaşçıları kendileri seçerdi. Kılıcın gücü, savaşçıların yeteneklerini tamamlardı ve kadim kahramanlar, yenilmez olarak bilinirdi.

Mucit

Daha çocukken Mucit, yüksek teknolojili cihazlar ve son derece karmaşık mekanizmalar yapardı ancak yaşadığı uzak taşrada bunların kullanılması için yeterli çevre yoktu. Fikirleri fazla cesur, yaşı ise fazla küçüktü.

Korucu

Taş duvarlar arasında hep boğuluyormuş gibi hissederdi. Lordun en küçük oğlu zamanının çoğunu babasının kalesi yerine ormanlarda geçirirdi. Şaşırtıcı bir şekilde orman hayvanları onun sözünü dinlerdi, hatta gururlu kurtlar bile çocuğa itiraz etmeden itaat ederdi. Babasını, onu korucu yapmaya ikna etti ve gençliğinde bile geleceğin kahramana, Korucu derlerdi. İnsanların, ormanda gayretli bir şekilde davranmasına ve ormanın zenginliklerini zekice kullanmasına çok…

Gece Kraliçesi

Prime bölgesinin sınırında, Garibe topraklarının yakınlarında, yalnızlığı seven savaşçılar – izci ve kaşifler – için her zaman yer vardır. Gece Kraliçesi, fevri davranmasına ve zaman zaman emirlere itaat etmemesine rağmen aralarında en iyisiydi. En tehlikeli görevleri her zaman başarı ile yerine getirirdi.

Şifacı

Şifacı, haftada kırk saat iğne ve kompres yapardı. Katı biriydi, ama yaptıkları hastalara yardım ediyordu, kimse aksini iddia edemezdi; en deneyimli hekimlerin bile vazgeçtiği, en umutsuz hastaları iyileştirebiliyordu. Ancak bazen bu monoton hayatından sıkıldığı olurdu. Koğuşları dolaşırken aklı, büyük işler başardığını hayal eder dururdu.

Yıldırım Efendisi

Bir yıldırımı evcilleştirmek her bilim adamının en büyük hayalidir. Azimli araştırmacı, meslektaşlarının alaycı konuşmalarını dinlemeyip uyarıları duymazdan geldi. Düşen yıldırımlar ayaklarının altındaki toprağı eritirken Yıldırım Efendisi’nin yaptığı tek şey gülmekti. Laboratuvarı iki kez iğnesine kadar yansa da; kendisi yılmıyor ve derhal laboratuvarını yenilemeye koyuluyordu. Prime Çağrısı bile onu seçmiş olduğu hedefinden koparamadı.

Gölge

Huzursuz bir sınır kasabasında bir yetim kızı kim ne yapsın? Kimsesiz kızı her kapıdan kovarlardı ve sadece emekli bir üstat, zavallı kıza yardım etmeye söz verdi. Ancak en yetenekli eğitmenler bile kızda herhangi bir kahramanlık yeteneği veya sıradışı bir kabiliyet bulamadı.

Ateşli Tilki

Tek bir varlık gibiler; canlı ateş ve keskin gözlü, işveli Ateşli Tilki. Çocukken sakinleşmesi için beşiğini, demirci olan babasının demir ocağının yanına koymaları yeterli olurdu. Hemen uyurdu kız, o uyuyunca da öncesinde uğuldayan ve kıvılcımlar saçan ateş de sakinleşir ve sanki uyukuya dalardı.

Vampir

Çok eski zamanlarda onun türü kendi topraklarının tek sahibiydi; ancak Afet patlak verdi ve bilinen ilk dünya yok oldu. Sınırda Yeni İmparatorluk’un tüm lordlukları prime kaynağı olan bölgelere göre yeniden dağıldı ve büyük bir lordluğun arka bölgeleri, kimselerin bilmediği ıssız bölgeler olmaktan çıktı.

Kumandan

Derler ki;  iyi bir asker sefer çantasının dibinde her zaman mareşallik asasını taşır. Kumandan bunun en iyi örneğidir. En aşağıdan, sıradan erlikten başlayarak her şeyi kendi çabalarıyla elde etmiştir. Cesaret ve dayanma gücü daimi yoldaşları olmuştur; kanının son damlasına kadar savaşarak hiçbir zaman geri adım atmamıştır. İlk Savaş sırasında Kumandan, çılgın ve ölüm saçan bir kılıç ustası olarak ün salmıştı…

Dağ Adam

Zeka yürütmekte biraz yavaş tabi ama cüssesi göz önünde bulundurulunca şaşılacak bir şey değil bu. Attığın her adım yeri sarsarken ve bir omuz darbenle insanlar havalanırken, her bir hareketini önceden, etraflıca ve acele etmeden düşünmek en iyi şey olacaktır.

Ruh Toplayıcısı

Prime, içinde birçok sır saklar; özellikleri şaşırtıcıdır, etkileri ise tahmin edilemez ve çoğu zaman ölümcüldür. Adornialılara göre gizemli maddenin içinde bir çeşit büyü vardır, ancak sadece olgularla çalışmaya alışık doklar usanmadan işin özüne inmeye çalışır.

Kurbağa Beyi

Delikanlının biri çalıştığı freze tezgahından bıktığında mevsim ya sonbahar, ya da kıştı. Her şeyi boş verip ustabaşının suratına bir yumruk attı ve yola koyuldu. Bu yol onu, garibeler araştırma laboratuvarına götürmekteydi. Laboratuvarın içindeki muazzam, ısıtmalı ve günde üç öğün yemek verilen teraryumda, delikanlı DEVASA BİR ZEHİRLİ KURBAĞA’nın şefkat dolu bakışlarıyla karşılaştı. Hemen arkadaş oldular. Tabii arkadaş olan bakışlar değil, delikanlı…

Deva

Ailesinin kalenin duvarları arasındaki rahatlığının en büyük mutluluğu olduğunu düşünüyordu. Eski ve asil ailenin vârisi, babasının askerlerinin ana vatanını koruyabileceğine inanıyordu. Güçlerin eşit olmadığı durumlarda ise sadık müteffikleri yardımlarına gelirdi; tek boynuzlu atlar uzun zamandır ailesine hizmet ediyordu.

Fare Kavalcısı

Sivri dilini pek tutmayan alaycı, bazı dok araştırmalarına şüpheci yaklaşır, yalancı bilim olarak gördüklerini açıkça eleştirirdi. Bunun sonucunda kendini zindanda buldu. Taş hücresinde sonu gelmez karanlık hüküm sürüyordu ve kısa süre içinde zindanda geçen günlerini sayamaz olmuştu. Ancak sivri dilli kahramanımızı en çok sıkan sessizlikti; sessiz kalmayı bilmiyordu ve etrafındaki seslerin ölmesine dayanamıyordu.

Ninja

Emir yerine getirilmelidir; hedefin kim olduğu ve neden yok edilmesi gerektiği önemli değildir. Ninja’nın ilkesi, soru sormamak ve işini hızlı, kesin ve hiçbir tanık bırakmadan yapmaktır. Örgüt, son hükmü verir ve hiç kimse bu hüküm üzerine söz söyleyemez.

Doktrin

Doktrin çocukluğundan beri simyaya büyük ilgi duydu. Henüz küçük bir çocukken en sevdiği kuklalarını laboratuvar asistanı yapıp onlarla bereber tamircilerin çöplerinden felsefe taşı yaratmak için ilk deneylerini yaptı.

Şahmeran

Şahmeranlar çok sosyal değildirler ve insanların pek azı, uçan yılanlarla sohbet etmeye hazırdır. Bu nedenle kimse bu canlıların sırlarının ufak bir kısmını dahi bilmez. Nereden geldiler? Nerede doğdular? Nasıl kahraman oldular?

Sihirbaz

Sihirbaz’ın yetenekleri büyük bir zarar verir ancak bunu gerçekleştirmesi zaman alır. Çok tehlikeli rakipleri bir süre için tavuğa çevirir. Patlayan ateş topları, aşılamaz enerji bariyerleri ve çağrılan iblis ise düşmanları, eski hallerine dönmeye fırsat bulamadan yok etmeyi başarır.

Nişancı

Adornialılar onun gerçek adını bilmezdi ve neredeyse hiçkimse, Nişancı’yı yakından görmedi: cesur atlı aniden ortaya çıkar, okunu ıskalamadan atar ve kaybolurdu.

Kurt Adam

Dönülecek bir yer olması güzeldir. Çevrede aile adı verilen küçük bir yuva olduğunda insan kendini merkezde hisseder.

Ozan

Pragmatik doklar, müzik çılgınlığını sevmez; çekiçlerin örste çınlaması ve demircilerin çıkardığı sinir bozucu sesler onlara daha yakın gelir. Fakat her ne kadar İmparatorluk’ta doğsa da, yetenekli şarkıcı ünlü olma şansı elde edemez. Kimin önünde çalabilir ki?

Naga

Naga’nın eşsiz esnekliği, onun tek bir hareketle savaş ortasına dalmasına ve düşman saldırılarının çoğundan kolayca sıyrılmasına olanak verir. Bu çok elli savaşçı büyülü bıçaklarıyla, etrafında bulunan birden fazla düşmana saldırabilmektedir. Felç eden zehir rakiplerinin dövüş yeteneklerini azaltırken, Naga’nın hipnotize etme yetenekleri, düşmanların dikkatini ona çeker ve zayıf savunmaları olan müttefiklerini korur.

Vedmak

Vedmak, en güvenilir özel korumadır. Daima yardıma gelir ve kendini feda ederek müttefiklerini korur ve onların yerine darbe alır. Bu kahraman, düşmana kararlılıkla saldırıp, düşmanı kendisiyle savaşmaya mecbur bırakır. Düşmanın her darbesi Vedmak’ı daha güçlü ve korkusuz kılar. Bu nedenle Vedmak, cezalandırıcı kılıcı adaleti sağlamadan geri adım atmaz.

Cadı

Çok yaygın olmasa da, mucizeler oluyor! Bir Dok Lordu da halktan birine aşık olabilir. Hatta onunla evlenebilir de. Daha da ötesi, yıllarca sevgi ve uyum içinde yaşayarak, herkesin sevgilisi olan minik bir kız çocuğuna da sahip olabilir!

Adornialılar Krallığı

Hırsızlar Prensi

Duygusal saftirikler hala Prens’in, hayatta kalmak için ta çocukluğunda hırsızlık yapmaya başladığına inanır. Bu doğru değildir: aslında çok zengin bir kabilede büyüdü ve hiçbir zaman sefalet çekmedi. Sıkı korunan şeylere olan tutkusu henüz gelişmemişti; sadece başkalarının alamadıklarını almayı seviyordu. Ve bazen para getirecek siparişleri yerine getirmektense sık sık Garibe topraklarına, beş kuruş etmeyen ancak elde edilmesi çok zor olan nadir…

Ağaç adam

Kahraman, doklarla yapılan ilk savaşta sonuna kadar Dumanlı Koru’yu savunanlar arasındaydı. Yaralanan savaşçı kendi gözleriyle acımasız düşmanların doğayı nasıl katlettiğini, mucizevi araçlarla onu nasıl yok ettiğini gördü.

Sokak Dövüşcüsü

Küçük bir yetim için fakir mahallelerde ve çetelerin hükmettiği sokaklarda hayatta kalmak zordur. Arkanda güçlü bir koruyucu olmayınca sokak serserilerini ne durdurabilir ki? Sadece kendi cesaretin ve dövüşme yeteneğin. Çocukken Sokak Dövüşçüsü, birçok çeteci tarafından dövüldü ama hiç ses çıkarmadan, bir zamanlar babasına ait eski bir ahşap tespihi elinde sıkarak dayaklara dayandı.

Adornialı Büyücü

Büyücü’nün yetenekleri büyük bir zarar verir ancak bunların yerine getirilmesi zaman alır. Çok tehlikeli rakipleri bir süre için tavuğa çevirir. Patlayan ateş topları, aşılamaz enerji bariyerleri ve çağrılan iblis ise düşmanları, eski hallerine dönmeye fırsat bulamadan yok etmeyi başarır.

Demonolog

İblisler Büyük Afet’e dek Pray’da ikamet eden antik canlılardır. Antik büyücülerin rakiplerinin topraklarına bela, kendilerine muhteşem savaş kabiliyetleri katacak bu canlıları kontrol altına almayı denememiş olmalarına kimsenin aklı ermez.

Gürbüz

Gürbüz, sahip olduğu güçle hiçbir zaman böbürlenmezdi; baraj kapılarını açan dev tekeri döndürerek sulama barajında barışçıl bir şekilde çalışırdı. Suyla birlikte akıp giden prime yeteneklerini kat ve kat arttırıyordu, fakat geleceğin kahramanı gücünü çok da özel bir şeyden saymıyordu.

Fare Efendisi

Uyum ve güzeliklerine hayran kalıp kelebeklerin zarif danslarını veya düşen yaprakların havada süzülmesini saatlerce seyredebilirdi. Tutkulu müzisyen seslerin büyüsünü adımlarının ritmine dahi yansıtabiliyordu ve her hareket ettiğinde şapkasının kenarlarına dikilmiş olan çanlar karmaşık bir melodi çalıyordu. Prime çağrısı huzurunu boşuna bozmaya çalışıyordu; geleceğin kahramanının müziği vardı…

Kaplan Adam

Kimse kudretli evlerin sahibi olan yüce avcılar hakkında konuşamaz. Orman, tamamen vahşi yaşam, tertemiz nehirler, ferahlatıcı mağaralar; her şey genç kaplanın hizmetindeydi.

Reis

Eskiden Adornialılar onu bir kılıç yapım ustası olarak sayardı; fakat iltifatları önemsemeyen kendisi, ölümcül savaş baltaları ve gürzler yapmak yerine eğitim ve turnuvalarda kullanılan silahları yapmayı tercih ediyordu. Gerçi becerileri o kadar üstündü ki ahşap kılıçlar bile gerçek bir savaşçının elinde demir kılıçlardan kötü iş görmüyordu. İşte o zaman bir tek gürz için, heybetli devin bir türlü parçalayamadığı zincirler imal…

Meran

“Prime Öğretisi” olgusunun yüce gurusu, içinde yalnızca değişmeyen memnuniyetler olan ve tam dinginliğe ulaşmak, çözülemeyi anlamak için yaptığı meditasyonlarla sakin ve dingin bir yaşam sürüyordu.

Adornialı Vedmak

Vedmak, en güvenilir özel korumadır. Daima yardıma gelir ve kendini feda ederek müttefiklerini korur ve onların yerine darbe alır. Bu kahraman, düşmana kararlılıkla saldırıp, düşmanı kendisiyle savaşmaya mecbur bırakır. Düşmanın her darbesi Vedmak’ı daha güçlü ve korkusuz kılar. Bu nedenle Vedmak, cezalandırıcı kılıcı adaleti sağlamadan geri adım atmaz.

Kurtbey

Orman yangını sırasında insanlar evlerini terkederek kaçarken, o karmaşada küçük bir oğlan ormanın derinliklerinde kayboldu. Bir kurt sürüsü, ağlayan çocuğu buldu ve dişi kurtlar çocuğu kendi yavrularıyla birlikte büyüttü.

Tayfun

Yağmurun sel gibi boşaldığı bir gecede, yıldırımlar mızrak gibi toprağı delerken dünyaya geldi. İlk sesi sağır edici bir gök gürültüsüyle birlikte yankılandı, gökyüzünü bölen yıldırım ise dünyaya yeni açılan gözlere ihtişamını sergiledi.

Avcı

Uzun yıllar önce, şu anda Adornia krallığının yer aldığı alanlarda, vahşi ormanlarda ve verimli torpaklarda kentaur kabileleri yaşardı. Keskin nişancı ve eşsiz birer avcı olan kentaurlar, sadece insanlarla değil, kimseye güvenmeyen tek boynuzlu atlarla bile uyum içinde yaşardı.

Amazon

Bazen Aşk Tanrısı’nın oku aşkı değil, ölümü getirir.

Derman

Genç kız, birinin ormanların büyülü güzelliğini bozmaya çalışacağı korkusuyla günlerce Bin Taç Yaprağı Vadisi’nde dolaşıp durdu. Hayatın büyüsü, benzersiz oluşuyla kendine hayran bırakıyor, her bir masalsı varlık doğanın benzersiz eseriymiş gibi geliyordu.

İlham

Genelde İlhamlı Kahramanların kendilerini bir şeyler yaratmaya adadıkları söylenir fakat bu kızın yaşamı daha farklı gelişti. Henüz küçük bir kızken sözü geçen bir hanımın beslemesi oldu ve çektiği tüm sıkıntılar onu dev bir hükümdar yapmaya itti.

Kara Panter

Gençliğinden beri çekingen olan vahşi genç kız en derin ormanlarda bile yolunu bulabilir ve hiçbir zorluk çekmeden aylarca doğada yaşayabilirdi. Esnek, simsiyah saçları olan güzel genç kız, doğduğunda kendisine verilen isme cevap vermeyince insanlar ona Kara Panter demeye başladı.

Seşa

Seşa’nın eşsiz esnekliği, onun tek bir hareketle savaş ortasına dalmasına ve düşman saldırılarının çoğundan kolayca sıyrılmasına olanak verir. Bu çok elli savaşçı büyülü bıçaklarıyla, birden fazla düşmana saldırabilmektedir. Felç eden zehir rakiplerinin dövüş yeteneklerini azaltırken, Seşa’nın hipnotize etme yetenekleri, düşmanların dikkatini ona çeker ve zayıf savunmaları olan müttefiklerini korur.

Ölümsüz

Şu anda hayatta olan hiçkimse onun gençliğini bilmez. Kime sorsan, omuz silkip Ölümsüz’ün hep aynı, hep bugünkü gibi göründüğünü söyler. Ölümsüz hiç değişmiyor ve yaşlanmıyor, tıpkı Herşeyi Gören Çelik adıyla bilinen sadık kılıcı gibi.

Ressam

Ressamın ustalığı yıldan yıla gelişiyordu; yaptığı resimlerin, dokunan insanları iyileştirdiği söylenirdi. Ancak her yeteneği kıskanan birileri vardır. Kızgın rakipleri genç kızı saf prime’ın kullanıldığı Sonbahar Renkleri festivalindeki yarışmaya çağırdı.

Suikastçi

Şafak Dağları’nın kalbinde yer alan ulaşılmaz dergâhın, uzun zamandır kötü bir ünü vardı. Orada, sadece yok edilmesi en zor hedefler için kullanılan kiralık suikastçilerin oluşturduğu güçlü bir topluluğun yaşadığı söyleniyordu. Bu topluluk, görünmez savaşçılarının hayatları pahasına da olsa her zaman görevlerini yerine getirirdi.

Bataklık Kralı

– Sence önünde duran yüce Bataklık Kralı mıdır? Dur sana anlatayım… İkiz erkek kardeşimle beraber yaşardık, büyüyle uğraşırdık. Çok da başarılıydık; tüm Adornia krallığı bizi bilirdi! Ne o, bizi hiç duymadın mı? Sen su birikintisinde kocabaşken biz, denizlerde hüküm sürerdik. Denizler ne ki, Kızgın okyanusun ta kendisi!

Azize

Seçkin bir lord, biricik kızını çocukluğundan beri şımartırdı. Babasının kızı büyüdüğünde, ender görülen bir güzelliğe sahip oldu ve görünümünün tüm avantajlarını çok iyi biliyordu. Zevklerini sık sık değiştirse de, bunu öyle şirin bir şekilde yapardı ki, etrafındaki herkes kaprislerini hoş görmeyi tercih ederdi.

Kızıl Kuyruk

Kızıl Kuyruk hakkında çocukluğundan beri efsaneler anlatılırdı. Söylentiye göre, doğumunundan üç gün sonra evinde büyük bir yangın çıkmıştı. Sıcaklık ve boğucu duman, insanların yaklaşmasını engelliyordu ve bebeğe yardım edebilecek kimse yok gibiydi. Alevlerden birden bire bir tilki fırladı. Dişleri arasında, mutlu bir şekilde gülümseyen, sapasağlam kızın olduğu beşik vardı. Adını da böyle koymuşlardı; beklenmedik kurtarıcının onuruna.

Akshar

Ufaklık küçük yaşlardan beri kılıç kullanma sanatına büyük ilgi duydu ve Adornia’nın en iyi ustalarından birinin yanına verildi. Yıllar geçtikçe daha da parlak sonuçlar almaya başladı, tüm turnuvalarda zafer elde etti ve Ustası tarafından kendi sanatının varisi olarak atandı; ancak bir anda bu hikâyenin tüm kahramanlarını bir duygu fırtınası aldı götürdü.

Moira

Dışlanmış olmak çok zordur. Babası sınır savaşı sırasında ilk karşılaştığı Adornialı bayana tecavüz eden Dok askeriydi. Annesi doğuma dayanamayıp ölmüştü. Kızı dedesi büyüttü. Ona eski unutulmuş Prime ilahının ismini verdi. Soluk yüzlü, kızıl saçlı, çilli kız Adornia köyündeki herkesten farklıydı. Rezil bir mağlubiyetin hatırası idi o. Kendi türü içinde bir başkası gibiydi.

Peri Kraliçesi

Peri Kraliçesi, harika bir destek kahramanıdır. Savaş alanına perilerini salarak düşmanlarına saldırır ve müttefiklerini korur, en kritik anda küçük yardımcılarının öfkesini düşmanın tepesine indirerek etrafındaki tüm rakiplere ciddi zarar verebilir. Kahramanlarla birleşme yeteneği sayesinde, bir süreliğine zarar görmez olabilir. Bu manevrayla Peri Kraliçesi, zor zamanlarda tehlikelerden korunmakla kalmaz, aynı zamanda müttefiki olan bir kahramanın savaş kabiliyetini arttırabilir veya düşmanın savaşmasına…

Kar Fırtınası

Sanat ve zanaat sergisine Adornia Krallığı’nın tüm köşe ve bucaklarından ustalar gelmişti. Her taraftan insanların hayretlerini yansıtan sesler geliyordu; ve bir tek bir sergi alanından insanlar bir şeyleri garipseyerek çıkıyorlardu. “Kuşlar gökyüzünde güzel, çiçekler ise bahçede” diyorlardı. Genç heykeltraş kız Kar Fırtınası yere bakarak mütevazi bir edayla onları dinliyordu. “Ama bir kuş er ya da geç düşecek, çiçek ise solacak,…

Ruhan

En büyük büyücü de olsa sıradan bir ölümlü, bu dünyanın ötesinde onu neyin beklediğini bilemez. Ölüp yeniden dirilmenin nasıl bir şey olduğunu sadece kahramanlar bilir. Ancak insan gücünün ötesinde bir şey var ise bu, gerçek bir mucize yaratıcısı için bir meydan okuma değil midir?

 

 

 

 

 

 

2 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir