Popüler Mobil Oyun Temple Run İncelemesi

populer-mobil-oyun-temple-run-incelemesi
Temple Run oyunu Play Store üzerinde en çok oynanan ücretsiz oyunlardan biri olarak dikkat çekiyor. Tam olarak kahramanımız bir labirentin içinde peşinden deli gibi koşturan maymunlardan kaçmaya çalışıyor. Tabi ki kontrolleri bizim elimizde. Ne kadar başarılı bir kaçış sağlarsak o kadar çok puan alıyoruz. Oyun içinde topladığımız altınlar ise en önemli unsur.

Bu gizemli tapınağın kuralları arasında mutlaka ölmek var Temple Run oyununda. Yaptığımız en ufak bir hatada adamımız arkadan koşan maymunların hedefi oluyor. Ya da aniden önümüze çıkan bir dönemeç reflekslerimizin gerisinde kaldı. Timsahlar tapınağın aşağısında bizi bekliyor olacak. Birbirinden kıvrak yollar, yıkılmış duvarlar, çökmüş yollar ve yıkık köprüler. Tüm bu engelleri aştığımız sürece maymunların yemeği olmaktan yırtabiliyoruz. Oyun gerçekten çok hızlı ve aksiyon dolu. Bir an için başka bir noktaya odaklanmanız mümkün olmuyor. Ayrıca bu yönüyle sizi başına kilitliyor ve nedense başarısız olduğunuzda dahi tekrar başlayana kadar geçen o 10 saniyede gözünüzü oyundan ayırmıyorsunuz. Çünkü size hırs aşılıyor ve başarılı olma içgüdüsüyle sürekli tekrar oynuyorsunuz. Vahşi maymunlar sizi her zorlu engelden sonra arkanızda beliriyor. Örneğin bazen yarısı çökmüş bir duvara ya da bir ağacın köküne takılarak yavaşlıyorsunuz. Hemen arkanızda maymunları görerek tekrar koşmaya başlıyorsunuz. Ancak tam bu süreçte yaptığınız tek bir hata affedilmiyor ve yakalanıyorsunuz. En baştan başlamak zorundasınız çünkü az önce maymunlar tarafından linç edildiniz.

Temple Run oyun içi kurgusunun yanı sıra kendi içine entegre edilmiş oyun içinde topladığınız altınları kullanabileceğiniz marketiyle de çok ilgi çekti. Bu market üzerinden daha hızlı koşmak gibi birçok özelliği satın alabiliyorsunuz. Çoğu geçici olan etkilerin arasında duvardan geçme, kısa süreli görünmezlik, çevredeki altınları kendine çekme, daha fazla zıplama gibi yetenekler mevcut. İşinizi kolaylaştıran bu yeteneklere sahip olmanız için Temple Run içinde altınları kaçırmadan toplamanız gerekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir