Popmundo: Sanal Müzik Sevenlere Özel

popmundo online

Popmundo, role play olarak karşımıza çıkan online müzik oyunudur. İlk etapta normal  biri olarak başlangıç yapıyorsunuz, sadece karakterinizin genel özelliklerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Nerede yaşıyorsunuz, isminiz nedir ve hangi tür müziklerden hoşlanıyorsunuz bunları oyun girişinde belirtiyorsunuz ve daha sonra bu alanda değişiklikler yapabiliyorsunuz.

Popmundo sadece müzik oyunu olarak düşünülemez. Şehirdeki polis, emniyet amirleri, doktorlar, işletme sahipleri herkesi online olarak oynayan kişiler temsil etmektedir. İş yerinizi birileri yağmalarsa o da oyundaki bir kişidir, hemen polislere haber verebilirsiniz.

Oyun aslında o kadar gerçekçi ki şok olacaksınız. Bir gün, şehrin başında bulunan adam paralarını kendi zimmetini geçirdi ve Yargıçla da anlaşarak hileli olarak tutuklanmadı. Halk, yaşanan olayları bildiği için düzen baş kaldırdılar ve Valiyi hak etmediği o yerden indirdiler. Her ne kadar polislere haber verilse de çoğunluk halk olduğu için pek bir müdahale yapılamadı.

Popmundo oyununda başarınıza göre puan alarak listede kendinize yer bulabilirsiniz. Eğer bir polis olarak görev yapıyorsanız sizin başarınız suçluları tutuklamaktır. Ne kadar çok adamı hapse gönderirseniz o derece sıranız yükselir. Aynı şekilde Doktor olarak görev yapıyorsanız da tedavi ettiğiniz hastalar kadar puan alarak iyi sıralara yükselebilirsiniz. Tabi, başta sizlere müzik oyunu dedik, iyi bir sanatçı olursanız siz de güzel sıralara yükselebilirsiniz.

Popmundo oyununu ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Premium üyelikleri ise oldukça ucuz, oyun içindeki malzemeleri sanal para karşılığında satarak birikim yapabilirsiniz ve hatta Premium üyeliği bedavaya bile getirme şansınız bulabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir