Poly Bridge Oyun İncelemesi

 Poly Bridge

Bağımsız küçük oyunları seven, inşaat ve köprü yapımına ilgi duyan biriyseniz sizin için kaçırılmayacak bir fırsat Poly Bridge diyebiliriz. Çünkü bu oyun tamamıyla insanları kendisine bağlayan bir yapıya sahip. En basit örnekle açıklamak gerekirse oyunun 4 adet farklı parkuru bulunuyor. Gözünüze az mı geldi? O halde oyunun SandBox desteğiyle Steam Workshop üzerinden binlerce parkuru desteklediğini söyleyebilirim. Yani oyuna girdiğiniz andan sonra yaşayacağınız deneyimin sınırları oldukça geniş.

Poly Bridge oyunu animasyon şeklinde bir grafik yapısına sahip. Ama oyunun gerçekçi fizik dinamikleri, bizi sınırlar içine alan bütçe ve malzeme içerikleri bu açığı kapatmaya yetiyor. Eğer Indie oyunlar oynamayı seven biriyseniz saatlerinizi çok rahat harcayabileceğiniz bir oyun. İlk olarak kısa bir tanıtımla başladıktan sonra hemen ilk etabımıza geçiyoruz. Köprü inşaatında tahta, çelik ya da farklı malzemeler kullanabiliyor, bunların seçimini bütçemiz dahilinde yapabiliyoruz. Önemli olan noktaysa stress modunu takip ederek köprünün dayanıklılığının yeterli düzeyde olup olmadığına emin olmak.

İlk bölümde sıradan bir düz köprü yapabiliyorken sonraki parkurlarda gemiler için açılıp kapanabilen, daha geniş köprüler inşa edebiliyoruz. Parkurların tamamı birbirinden heyecan verici özelliklere sahipken SandBox eklentisi çok yerinde olmuş. Kendi parkurlarınızı diğer Poly Bridge oyuncularıyla paylaşabiliyorken onların paylaştığı parkurlarda hayal gücünüzün sınırlarını zorlayabiliyorsunuz.

Poly Bridge oyununun dediğimiz gibi gerçeğe yakın fizik kuralları oyuncuları büyüleyen detay olmuş durumda. Steam üzerinden erken satışa çıktığı günden bu yana tüm olumlu eleştirileri toplayan oyun ileriki dönemde gelecek güncellemeleriyle merak uyandırıyor. Şuanda 20 TL karşılığında erken sipariş yöntemiyle satın alarak oynayabileceğiniz Poly Bridge ile zamanın nasıl aktığını anlamayacaksınız. Mühendislik, inşaat ya da yapı konularına ilgi duyuyorsanız bu ufak oyunu mutlaka denemelisiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir