Pokemon tarzı mobil MMO : Moonrise

Pokemon çoğumuzun bildiği ve sevdiği bir oyundu. İçerdiği karakterler olsun, hikayenin işlenişi olsun her zaman ilgi çekmişti. Peki ya Pokemon tarzında bir MMO olsa nasıl olurdu sizce? Undead Labs ve  Kabam da bunu düşünmüş olacaklar ki Moonrise isimli bir projeye başlamışlar. Moonrise oyununu, çok oyunculu mobil yaratık-toplama RPG olarak kategorilendirebiliriz.

Oyunda bir muhafızı canlandırıyorsunuz. Bu muhafızın görevi, dünyayı gezerek Lunari adı verilen vahşi yaratıkları toplamak. Görevi sırasında bu yaratıklar ile savaşacak ve onları iyileştirmeye çalışacak. Eğer başarılı olursa, iyileşen ve tekrardan eski halleri olan Solari’ye dönen yaratıkları kendi ekibine dahil edebilecek. Devam eden yolculuğunda birlikte savaşabileceklerdir. Oyunun isminin de ana kaynağı olan Moonrise dünyanın her tarafını etkileyen bir felakettir ve buna maruz kalan Solariler Lunari olmuşlardır. Onları durdurup bu durumdan kurtarabilecek kişiler de muhafızlardır.

Oyun kullanıcılar için oldukça basit ve kullanışlı bir arayüz ile birlikte karşılıyor. Solariler ile birlikte, Lunarilere karşı savaşırken karşınıza çıkacak olan kombat ekranı ise oldukça güzel hazırlanmış.

Moonrise Kullanıcı Arayüzü
Moonrise Kullanıcı Arayüzü
Moonrise Kombat Ekranı
Moonrise Kombat Ekranı

Oyunun sitesinden yapılan açıklamaya göre oyun sadece iPhone, iPad ve Android cihazlar için piyasaya çıkacakmış. Tarih olarak ise 2015 yılının ilk çeyreğini işaret etmişler. Bunun yanında eğer sabırsızsanız ve oyunu oynamak istiyorsanız, siteden mailiniz ile başvurarak oyunun beta sürecine dahil olabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir