Pokemon Go İçin İlk Oynanış Videosu Sızdırıldı

Pokemon Go İçin İlk Oynanış Videosu Sızdırıldı

Pokemon Go oyunu söylenti olarak doğmasına karşın büyük bir ilgi çekmişti. Sonrasında ise Pokemon Company ve Nintendo işbirliğiyle bu projenin aslının olduğu ortaya çıktı. 2015 yılının Eylül ayı itibariyle ise resmi olarak oyun duyuruldu. Ancak geliştirme işlemlerinin kısa sürmeyeceği her halinden belli. Şu ana kadar oyunun yalnızca ilk çeyreğinin bittiğini ifade eden geliştiricilerin bu süreci 2017 yılına kadar uzatmaları mümkün görünüyor. Ya da Pokemon Go çıkış tarihi için net bir bilgi vermeseler de onlarında bu tarihten önce bir çıkış planlamadıklarını söylemek daha doğru olur.

Bildiğiniz gibi daha önce Ingress isimli bir Pokemon oyunu Niantic tarafından geliştirilmişti. İnteraktif oynanışı ve çocukluğumuzun macerası Pokemonlarla keyifli bir oyun deneyimi sunmasının yanı sıra eksiklikleriyle dikkat çekiyordu. Şimdi ise bambaşka bir oyunun bizlere sunulacağını biliyoruz. Çünkü geçtiğimiz günlerde SXSW esnasında çekilmiş bir video sızdırıldı. Bu Pokemon Go fragmanı olarak algılanmaması gereken bir videodur. Çünkü tamamen fuardan bir kullanıcının çektiği, henüz oyunun ham halini karşımıza çıkarak bir sızdırmadır.

Pokemon Go Nasıl Oynanacak?

Pokemon Go oyunu temel anlamda sokaklarda dolaşarak yeni Pokemon arayacağımız ve en etkili eğitici olarak takımımızı kuracağımız bir oyun olacak. Elbette yakaladıklarımızı eğiteceğimiz, bu süreçte bize farklı geliştirme ölçütleri sunacak bir oyun olacak. Bu bağlamda Ingress’e kıyasla çok daha aksiyon dolu ve ayrıntılı detaylar sunan bir oyunla karşı karşıya kalacağımız ise kesin gibi gözüküyor.

Çünkü oyunun şuan geliştirilmekte olan hali göz önünde bulundurulursa ayrıntı bakımından çok daha üstün özelliklere sahip. Şuan grafik yönünden çok tatmin edici sonuçlar vermiyor olabilir. Ancak oyunun geliştirilmesiyle birlikte çıkış zamanına kadar bu grafiklerin defalarca değişebileceğini unutmamak gerekiyor. Pokemon Go oyunu indir seçeneği sunularak bir demo sürümle oyunculara tanıtılabilir. Bu tarz bir tanıtım sürecinden de fuarda bahsedildiği için oyuncular heyecanla bekliyorlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir