Pokemon GO Çılgınlığı

pokemon go

 Hepimizin çocukluk efsanesi Pokemon halen daha yaşıyor. Her ne kadar çizgi film olarak şuanda etkin bir biçimde karşımıza çıkmasa da gelişen teknoloji bu noktada da çözüm sunmayı ihmal etmiyor. Arttırılmış gerçekçilik olarak adlandırılan AR sistemiyle beraber geliştirilen, Nintendo ve Game Freak iş birliğiyle Nintendo DS ve 3DS platformlarına sunulan Pokemon GO şu sıralar dünyaya hükmetmeyi başarıyor. Çünkü mobil cihazlar içinde Niantic tarafından geliştirilen APK’lar artık resmen herkesin cep telefonunda yüklü.

Pokemon GO indir seçeneği şuan için maalesef ki store üzerinde etkin değil. Oyun Avrupa çıkışı için hazırlanırken önümüzdeki dönemde resmi olarak oynama şansına erişebileceğiz. Ancak APK indirerek oyuna şimdiden dahil olmanız mümkün. iOS ve Android cihazlar için Pokemon GO yükleyen binlerce kişi sokaklara dökülüp yeni Pokemon avlamak adına keşiflere başladı bile. Gerçekten hareket isteyen, GPS aracılığıyla bulunduğunuz konum üzerinden civarınızdaki Pokemonları elde edeceğiniz Poke topuna avlayarak elde etmenizi sağlayan sistem geliştirme üzerine de kurulu. Öyle ki yakaladığınız Pokemon sonradan geliştirilebilir özelliklere sahip. Her yerde karşınıza çıkan standartlar varken daha ender görülenleri avlayabilmek için kesinlikle strateji geliştirmeniz gerekiyor.

Pokemon GO Oyununda Yalnızca Avlıyor Muyuz?

Pokemon Go nadir Pokemon yakalama için geliştirilmiş bir uygulama değil. Aslında oyun içerisinde bulunan GYM binalarını ele geçirerek diğer düşmanlarınızdan daha güçlü bir eğitici olduğunuzu kanıtlamaya çalışıyorsunuz. Diğer kullanıcıların ele geçirmemesi adına da buraya yakaladığınız Pokemonları bırakabiliyorsunuz.

Ekranınızda bulunan Nerby List üzerinde civarda var olan Pokemonlara yakınlığınızı belirten semboller ayak işaretiyle gösterilmiş. Yakalayacağınız Pokemon sizin olduktan sonra ise onu geliştirerek en üst kademeye çekmeye çalışıyorsunuz. Bir parkta, yolun ortasında, yatağınızın hemen üzerinde şuan Pokemon geziniyor olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir