Pokemon GO 0.33.00 Güncellemesi ve Eklenenler

pokemon go

Her ne kadar Pokemon GO çıktığı andan itibaren milyonları peşinden sürüklese de bazı güncellemeler oyunun kitlesini derinden etkiledi. Ciddi bir kullanıcı kaybı yaşayan oyunun bunu düzeltmek içinse yeni güncellemelerle bu algıyı kırması gerekiyordu. Bunlardan birisi olarak Pokemon GO 0.33.00 güncellemesi gösterilebilir. Bununla beraber oyuna birçok farklı özellik eklenirken iyileştirmeler ve düzeltmelerde dahil oldu.

Artık nick değiştirme problemi Pokemon GO için tarih oldu diyebiliriz. Aynı zamanda Nearby özelliği artık pasif bir konuma getirilirken yerine Sightings isimli özellik aktif hale getirildi. Şu an Pokemon Go güncellemesi açısından herkesin konuştuğu en detaylı konu ise Nearby özelliğinin kaldırılması oldu. Öyle zannediyoruz ki bir süre üzerine çalışılarak Nearby ile yaşanan sıkıntılar çözülene kadar oyunda görme şansımız olmayacak.

Pokemon GO 0.33.00 Güncellemesiyle Oyuna Eklenenler

  • Arabayla ya da tekneyle Pokemon GO oynamak kısa sürede geniş araziler kat etmek ve herkesten daha fazla Pokemon avlamak için kullanılan bir yöntem. Yeni güncellemeyle beraber belirli bir hızın üzerindeyseniz ekranınızda bir uyarı balonu belirecek. Sürücü olmadığınız konusunda direktif vermeniz gerekecek.
  • Great, Excellent ve Nice olarak bilinen XP bonusları bilindiği üzere bot kullanarak otomatik kasılan oyuncular sebebiyle kaldırılmıştı. Bu güncelleme bu özellikleri tekrar aktif hale getirdi.
  • Curveball atımı için geri bildirilen tüm problemler çözüldü.
  • iOS için çalışmayan Battery Saver özelliği iyileştirilerek aktif hale getirildi.
  • Yalnızca ismen bildiğimiz Blanche, Spark ve Candela artık görsellere sahip olan takım liderleri.
  • Nearby özelliği kaldırıldı. Bununla beraber yaşanan tüm sorunların çözümüne çalışıldığını, bu süreç zarfında ise Sightings özelliğiyle idare edilebileceği bilgisi sunuldu.
  • Yanlışlıkla gösterilmekte olan madalya ikonları düzeltildi.
  • Her oyuncuya bir kez olmak kaydıyla nick değiştirme fırsatı sunuldu. Böylece Pokemon GO nick değiştirme sorunu kısmi olarak çözüldü.
  • Metin düzeltmeleriyle oyun çok daha komplike bir hale getirildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir