PlayStation Now PC İçin Resmen Geliyor

playstation now PC İçin Resmen Geliyor

PlayStation Now sistemini çok daha önceden sizlere sunmuştuk. Tabi ki bu konuda öncü bir sızıntıyı işaret eden Fransız kaynak Gamekult’un hakkını yememek gerekiyor. Aylar öncesinden PlayStation 3 oyunlarını PlayStation 4 ve Vita platformlarına ulaştıracak olan PlayStation Now servisinin PC içinde sunulacağından bahseden haber gerçek çıktı. Tüm oyun dünyasını sevindiren varsayımın bir anda gerçekten Sony tarafından yapılan açıklamaya konu olmasıysa beklenmiyordu. PlayStation Now duyurusu muhtemelen PlayStation Meeting 2016 konferansı için bizlerle buluşacaktır diye düşünüyorduk. Sony ise sol gösterip sağ vurdu ve sistemi aktif hale bile getirdi.

Tabi şuan için test aşaması olarak değerlendirebileceğimiz bir noktada olduğundan 3 ülkede hizmet sağlıyor. Bunlar Belçika, Birleşik Krallık ve Hollanda oluyor ve bugün itibariyle kullanıcılar PS Now servisi ile bağlantı kurabiliyorlar. Tabi tam manasıyla kullanım 15 Eylül ve sonrasında gerçekleşecek. Çünkü Dualshock 4 ile PC arasındaki bağlantıyı sağlayacak adaptörün satışı Sony tarafından gerçekleştirilecek. PlayStation sahipleri kadar PC oyuncularını da heyecanlandıran bu ortak platform haberinin en merak edilen detayları arasında ise sistem gereksinimleri yer alıyor. Bu sistemden yararlanabilmek için bilgisayarınızın yeterli olup olmadığını mı düşünmeye başladınız?

PlayStation Now Sistem Gereksinimleri

PlayStation Now sistem gereksinimleri birçok oyuncuyu ferahlatacak düzeyde diyebiliriz. Tabi farklı oyunlarla birlikte düşünüldüğünde nasıl bir performansın bizi beklediğini hep birlikte göreceğiz. Aynı zamanda PlayStation Now Türkiye çıkışı içinde net bir süreç söz konusu değil.

İşlemci

  • Intel Core i3 @ 3.5 GHz ya da AMD A10 3.8 GHz ve üzeri

RAM

  • 2 GB ve üzeri bellek

Hard Disk

  • 300 MB Boş alan

İşletim Sistemi

  • Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10

Ses Kartı

  • USB Bağlantı noktası

İnternet Bağlantısı

  • 5 Mbps ve üzeri geniş bant bağlantı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir