PlayStation Meeting Doğrulandı

playstation meeting

Uzun zamandır gündemi meşgul eden konulardan birisi PlayStation Neo tanıtımı. Sony cephesinde oldukça hareketli günler geçerken Tokyo Game Show 2016’dan önce bu tanıtımın yapılacağından bahseden birçok blogla karşılaşıyorduk. Bu bloglardan en önemlisi ise Fransa’dan yayın yapan Gameblog olarak değerlendiriliyor. Haftalar öncesinden Tokyo öncesinde yapılacak bir etkinlikle yeni konsolun tanıtılacağından bahseden bir haber yayınladılar. Şimdi ise görünen o ki Microsoft ve Sony arasındaki çekişmenin geldiği hat safha bunun gerçek olduğunu gösteriyor. Project Scorpio ve Neo arasındaki çekişmenin kazananı kim olacak bilinmez. Ancak PlayStation Meeting 2016 ile Neo tanıtılacak gibi gözüküyor.

Mevcut etkinliğin New York’ta yapılacağı onaylanmış olsa da PlayStation 4 Neo hakkında hiçbir detay verilmemiş. Dolayısıyla sıradan bir PS etkinliği ile karşılaşılacağını düşünen çok fazla oyun sever var. Yine de Tokyo öncesinde Sony tarafından bu fırsatın kaçırılmayacağını, Tokyo’da ise oyunların tanıtılacağı hissiyatına kapılmadık değil. Çünkü eğer Neo’yu kendi lansmanında tanıtmak istemeseydi Sony tarafından yapılacak duyuruyla Japonya’da bunu gayet yapabilirdi. Ancak planlar biraz daha içeriğe dayalı gibi gözüküyor.

PlayStation Meeting 2016 Ne Zaman?

Düzenlenen etkinliğin tarihi de bir diğer ilgi çekici detay tabi. Açıklamalara bakacak olursak PlayStation Meeting 2016 tam olarak 7 Eylül 2016 tarihinde kapılarını ziyaretçilere açacak. Saat 3.00 civarında açılacak olmasına karşın ülkemizde TSİ 22.00 itibariyle etkinlik canlı olarak izlenebilecek. Yayınlanan görsellerde halen daha PS 4 Neo hakkında hiçbir bilginin yer almaması ise şaşırtıcı denilebilir.

Ama hatırlarsanız Şubat ayında düzenlenen ve 2013’e damgasını vuran PlayStation 4 tanıtımı yine bir PS Meeting organizasyonunda karşımıza çıkmıştı. İşin ilginç yanı ise yine sürprizlerle dolu bir gece yaşamıştık. Bu kez sıra Neo’nun gibi duruyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir