PlayStation Meeting 2016 Şimdide 4K Videolarla Adından Söz Ettiriyor

playstation-meeting-2016

Bildiğiniz gibi gündeme bomba gibi düşen PS Meeting konferansı birçok açıklama, tanıtım ve lansmana ev sahipliği yaptı. Sony uzun zamandır PlayStation 4 Neo adıyla anılan, fakat PlayStation 4 Pro ismiyle tanıttığı 4K destekli yeni oyun konsolunu tanıttı. Birde üzerine yaklaşık 2 yıldır beklenen PlayStation 4 Slim kasa oyuncuların beğenisine sunuldu. AMD ağırlıklı yapısıyla bu sefer oyun performanslarını derinden etkileyecek donanımlara sahip konsollar üretilmiş. Aynı zamanda 4K desteğinin gelmesi grafikleri ve görselliği üst safhalara çekmiş.

Tabi ki konsol tanıtımları bize büyük bir sürpriz olmadı. Ancak şunu söylemeliyiz ki Sony asıl bombayı 4K oyun videoları ile patlattı. Hele de uzun süredir beklenen oyunlar vardı ki izlerken bile keyif alabileceğiniz paylaşımlar ardı sıra gelmeye başladı. Bu yönüyle de her anlamda PlayStation kullanıcılarının memnuniyet derecesini yükseltmeyi bir kez daha başardı.

PlayStation Meeting 2016 4K Oyun Videoları

  • Call of Duty: Infinite Warfare

İnfinite Ward ile Activision bu sene YouTube’ta en çok disslike alan oyun videosu rekorunu egale ettikleri COD: Infinite Warfare ile harikalar yarattı. Şunu söylemeden geçmeyelim, oyuna büyük haksızlık edilmiş. 4K desteğiyle inanılmaz bir görsel şölen yaşatan COD serisi bu sene Battlefield 1 grafikleri ile kıyaslandığında çok daha başarılı gözüküyor.

  • Rise of Tomd Raider

PS4 Pro ile beraber 4K video kalitesine erişen Tomb Raider büyüleyici bir oyun deneyimi sağlıyor.

    • Mass Effect: Andromeda

Bu yılın en merak edilen oyunları arasında ilk üçe girebilecek Mass Efect serisinden Andromeda yine 4K PlayStation 4 Pro ile karşımıza çıkan seriler arasındaydı.

  • Horizon: Zero Dawn

Horizon: Zero Dawn ise PS Meeting 2016’nın beklenen lansmanlarından birisi oldu ve hayranlarını heyecanlandırdı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir