PlayStation 4K Resmi Olarak Açıklandı

PlayStation 4K Resmi Olarak Açıklandı

Konsol savaşı tüm hızıyla sürerken bu yılın başlarında ortaya atılan bir iddia yeni bir PlayStation modelinden bahsetmemize sebep olmuştu. 4K destekli PlayStation 4 direkt olarak oyunlardaki görselliği maksimize ederek bize sunmayı amaçlayacaktı. İlk bakışta söylenti olarak gözüken bu haberin gerçeği yansıtmadığı düşünüldü. Ancak PlayStation konsolunun üreticisi Sony herhangi bir yalanlama ile gündeme gelmedi. Her ne kadar haberi doğrulamasa da yalanlanmaması bir soru işareti bırakmaya yetti. 2016 yılının Mart ayından beri süre gelen PlayStation 4K söylentisi dün itibariyle son buldu. Sony Interactive Entertainment’in başındaki isim olan Andrew House verdiği röportajda birçok ayrıntıyı Financial Times cephesine verdi.

İddiaları kabul eden Andrew House PlayStation 4K modelinin geliştirildiğini, tahminlerde olduğu gibi PlayStation 4 Neo kod adıyla satışa sunulacağını belirtti. Büyük oyunlar için özel olarak tasarlanan bir konsol olduğuna vurgu yapan yönetici görselliğin en üst düzeyine ulaşmayı amaçladıklarının da altını çizdi. Şimdiye kadar sunulan en güçlü 4K görüntü birimini oyuncularla buluşturacak olan PlayStation 4 yeni nesil Neo ne zaman satışa çıkacak diye merak ediyor olabilirsiniz. Örneğin E3 2016 bunun için güzel bir lansmana şahitlik edebilir. Ancak yanılıyorsunuz, PlayStation 4 Neo E3 2016 fuarında olmayacak.

PlayStation 4 Neo Ne Zaman Çıkacak? Fiyatı?

PlayStation 4 Neo fiyatı normal sürüm konsoldan daha pahalı olacak. Aynı zamanda klasik konsola sahip olan kullanıcıların modifikasyon sonucunda bu özelliğe sahip olamayacaklarını, yeni konsol almak zorunda olduklarını da belirtiyor. E3 2016 fuarında yer almayacak olan PlayStation 4 Neo çıkış tarihi için bir açıklama yapılmaktan çekiniliyor.

Hali hazırdaki PS4 satışlarını etkilememek adına konsol hazır oluncaya kadar çok fazla detay paylaşma taraftarı olmadıklarını belirtelim. Yakın zamanda Horizon: Zero Dawn ya da God of War 4 gibi büyük bütçeli oyunların 4 K desteğiyle konsollarımıza geleceğini bilmek heyecan verici.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir