PlayStation 4 Yeni Güncellemesiyle Bazı Sorunları Tarihe Gömecek

ps 4 güncellemesi

PlayStation 4 için 4.00 güncellemesi geçen ay içerisinde duyurulmuştu. Tahminlerimiz üzerine bazı güncellenecek kısımları da sizlerle paylaşmıştık. Ancak şunu unutmamak gerekiyor ki tam sayıya ulaşan güncellemeler geniş çaplı, köklü ve işlevsel değişiklikler oluyor. Yani bir 3.8 güncellemesinden çok daha başarılı bir update ile karşılaşacağımız kesin. Dolayısıyla herkesin merak ettiği PlayStation 4 4.00 güncellemesi için nefesler tutuldu ve herkesin odağında Sony var.

Güncellenecek olan kısımlara baktığımızda ise gerçekten tahmin ettiğimiz gibi geniş bir içerikle karşılaşıyoruz.

  • Hızlandırılmış Menü

Oynadığımız süre zarfında kolun üzerinde bulunan PS tuşuna bastığımızda bizi bir menüye aktarıyordu. Ancak bu menüden ana menü ya da online arkadaşlarımızın bulunduğu kısma ulaşmak için bir üste dönmemiz, dolayısıyla oyundan çıkmamız gerekiyordu. Sony bunu tarihe gömerek artık ekranın bir kısmını kaplayan şeffaf, hızlı ve kullanışlı bir menüye geçiş yapıyor.

  • Kullanıcı Ara yüzü Yenileniyor

İkonlardan tutunda arka plan fonuna kadar geniş bir içeriğin değişeceğini söyleyebiliriz. Menü üzerinde olsun oyunun kısa yollarında olsun köklü grafiksel değişimler gözümüze çarpacak. Bunları ilk etapta fark edemeseniz bile zamanla değişen detayları algılayabileceğinizi belirtelim.

  • Kütüphane Organizasyonu

Kütüphane sistemi ilk olarak PS Vita ile hayatımıza girmişti. Şimdi ise hem menüyü özelleştirebileceğimiz hem de kütüphanede satın aldığımız tam sürüm oyunları, demo oyunları, kapalı ya da açık beta oyunları farklı sekmelerde göreceğimiz bir organizasyondur. PlayStation 4 4.00 kütüphane güncellemesi en uç noktalardan birisi olarak kabul ediliyor.

  • Paylaşımlar

Sosyal ağlarla entegre bir biçimde istediğimiz an kullanabileceğimiz Share tuşu aktif olacak. Twitter üzerinden ise 140 saniyelik klipler paylaşmak mümkün hale gelecek.

  • Profiller

Özellikle online oyunlarda profilimize dair istatistik ve benzeri detaylar karşımıza daha yoğun olarak çıkacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir