PlayStation 4 ve Xbox One’a Çıkan İlk Türk Yapımı Oyun Bard’s Gold Satışta

PlayStation 4 ve Xbox One'a Çıkan İlk Türk Yapımı Oyun; Bard's Gold Satışta

Türk yapımı oyunlar son yıllarda sayıca arttı. Ancak artışla beraber kalitenin de üst noktalara çıktığını görmek mümkün. Bunlardan birisi ise büyük bir ses getiren Bard’s Gold oyunu oldu. Oyunun özellikle slow paced tarzını yansıtan, bizi 90’lara belki de oyunlarla ilk tanıştığımız dönemlere götüren oyunun tutulacağını ise şimdiden anlamak mümkün. Bildiğiniz gibi ilk olarak Steam üzerinden sunulan oyun bilgisayar oyuncuları tarafından ciddi bir ilgi gördü. Genel yapısı itibariyle eskiyi anımsatması bunun en büyük etkeni olabilir. Çünkü günümüz hızlı aksiyon oyunlarıyla kıyaslandığında tamamıyla oyun içi yavaşlıkla ilgi çeken bir oyun olarak görülüyor. Buda oyunun içerisinde daha akıcı ve daha anlamlı bir uğraşın içine dahil olmamızı sağlıyor.

Oyunun geliştiricisi olan Erdem Şen Bard’s Gold Steam üzerinde ilgi gördükten sonra bir açıklamada bulunarak oyunun diğer konsollar için hazırlandığını duyurmuştu. PlayStation 4 için geliştirilen oyunun aynı zamanda Vita içinde sunulması ise büyük bir sürpriz oldu. PlayStation Blog üzerinden yapılan duyuru ise oyuncuları mutlu edecek bir haber içeriyor. Bu haber Bard’s Gold cross buy seçeneğinin aktif olmasını içeriyor. Anladığınız üzere Bard’s Gold PS4 için satın alındığında Vita üzerinden de oynama hakkına erişeceksiniz.

Bard’s Gold Xbox One İçin Ne Zaman Çıkacak?

Bard’s Gold Xbox One çıkışı bu günler içerisinde aktif olarak Store üzerine eklenerek yapılacak. Genelde oyunların önce PS için çıkış yaptığını biliyoruz. Bard’s Gold çıkış tarihi olarak bu ritüeli yaşadığımızı söyleyebiliriz. Şuan için aktif olarak Steam ya da PlayStation Store üzerinden satın alabileceğiniz oyunu muhtemelen bu gece itibariyle Xbox One içinde satın alabileceksiniz.

Oyunun yerli oyun olmasının haricinde PS Blog üzerinden aldığı olumlu yorumlar göz önüne alındığında patlama noktasına yaklaşacağını söylememiz mümkün oluyor. Geniş bir kitle tarafından önemsenen oyun büyük bir devrime tek başına imza atabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir