PlayStation 4 Slim Sandığımızdan Daha Yakın

PlayStation 4 Slim Sandığımızdan Daha Yakın

Neo E3 2016 fuarında tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan PlayStation 4K bildiğiniz gibi artık resmi olarak lanse edildi. Ancak mevcut PlayStation 4 satışlarını etkilememesi adına satış duyurusu ya da üretim açıklamasının yapılmadığını biliyoruz. Bu açıklamaları yapan Sony yetkilisinin bizlere merak edilen PlayStation 4 Slim kasa hakkında da aynı mantığı uyguladığını düşündünüz mü? O halde yalnız olmadığınızı söylemeliyiz. The Wall Street Journal tarafından sunulan haberde Takashi Mochizuki Twitter üzerinden Sony hakkında bazı detaylar sundu. Buna göre PlayStation 4K haricinde farklı bir modelde hazırlanıyor. Bunun içinde muhtemelen bir PS geleneği olan Slim kasa vurgusunu yaptı.

Bildiğiniz gibi PlayStation konsolu ilk serisinden bu yana birde slim kasa olarak karşımıza çıkıyor. Normal fat kasalar ile kıyaslandığında daha küçük olması en büyük avantajı gibi gözüküyor. Ancak daha ince ve daha işlevsel bir işlemci kullanıldığından ötürü tasarruf ettiren bir oyun konsolu olduğunun altını çizelim. Her halükarda PlayStation 4 slim daha fazla tercih edilebilecek bir model olarak gözüküyor. Ancak çıkışını yeni Xbox One konsolu Project Scorpio ile eş zamanlı yapmayı düşünebileceklerini ya da en azından Xbox One S ile birlikte sunmaları mümkün gözüküyor.

PlayStation 4 Slim Ne Zaman Tanıtılacak?

Şuan için aslında asıl ilgi odağı olan PlayStation 4K tanıtımı olduğu için kimsenin Slim kasa PS4 için beklentisi olmadığını belirtelim. Yine de Sony için bu tanıtımların bir lansman havasında geçeceği Tokyo Game Show 2016 muhtemel gözüküyor. Yapılacak Sony konferansıyla beraber geniş bir oyun yelpazesiyle PlayStation 4K ve PlayStation 4 Slim bu yıla damga vuracak konsollar olarak görülüyor.

Tabi hep beraber PlayStation ile Xbox arasındaki son kozları değerlendireceğiz. Her geçen yıl üzerine biraz daha koyan bu şirketler daha iyi bir oyun deneyimini bir üst noktaya çıkarmaya oldukça kararlı gibi gözüküyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir