PlayStation 4 Slim Doğrulandı

ps4 slim

Dün itibariyle oyun dünyası fazlasıyla karışmıştı. Gece saatlerinde eBay gibi alışveriş sitelerini elinde barındıran şirkete ait olan Gumtree isimli açık arttırma sitesinde eşine rastlanmayan bir olay yaşandı. Birçok farklı fotoğrafıyla birlikte açık arttırmaya konulmuş olan bir PlayStation 4 Slim. Bu durum tabi ki birçok oyun severi heyecanlandırdı. Fakat yaklaşık 3 sene önce piyasaya çıkan PlayStation 4 için şimdiye kadar efsaneleşen PlayStation 4 Slim kasa duyurusu hiç yapılmadı. Hatta Xbox cephesinde Scorpio, PlayStation 4 Neo ise Sony için ilk güdümdeyken adı dahi okunmayan bir model haline gelmişti. Peki bu konsol nereden çıktı?

Kısa sürede bunu fark eden oyuncunun tüm sosyal ağlarda ve NeoGAF üzerinde paylaşımlar yapması olayı alevlendirdi. Sony sessiz kalmayı tercih ederken bu süre zarfında konsolun gerçekten var olup olmadığını, satışa çıkıp çıkmayacağını merak eden bir kitle oluştu. Şimdilerde ise PlayStation 4 Slim doğrulandı diyebiliriz. Peki bu 24 saat içinde ne oldu da PS 4 Slim çıkış yapacak kararına varıldı.

PlayStation 4 Slim Ne Zaman Çıkacak?

Bu olayların patlamasıyla birlikte EuroGamer platformundan Richard Leadbetter bir şekilde PlayStation 4 Slim satın alan kişiye ulaşarak kendisiyle görüşmek istediğini bildirdi. Bunun üzerine Euro Gamer üzerinden yapılan yayınla, video ve görsellerle PlayStation 4 Slim gözler önüne serildi. Gerçekten normal PS 4 ile kıyaslandığında kasası beklentiyi karşılayacak kadar ince, donanımı ve açılış ekranı bile farklı olan konsolla karşılaşmış olduk.

Hemen ardından olayların patlak vermesiyle Wall Street Journal PlayStation 4 Slim çıkış tarihi olarak 14 Eylül’ü işaret eden bir haber yayınladı. Bildiğiniz gibi 7 Eylül’de de PlayStation Meeting konferansı düzenlenecek. Bu demek oluyor ki organizasyonda hem PlayStation 4 Neo hem de Play Station 4 Slim tanıtılacak. Çünkü yayınlanan videonun kaldırılmasını sağlayan Sony bu hareketiyle de konsolun çıkışını doğrulamış kabul ediliyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir