PlayStation 4 Pro Co-op İçin Yenilik Sağlamayacak

playstation-4-pro-co-op-icin-yenilik-saglamayacak

PlayStation 4 Neo olarak bildiğimiz, bir anda PlayStation 4 Pro olarak karşımıza çıkan yeni Sony konsolu bizi büyüleyici bir grafik deneyimi sunmayı başardı. PlayStation Meeting 2016’da en gözde model olarak oyun dünyasına yeni bir renk kattığını düşünüyoruz. Ancak aynı düşüncede olmayan, bu modelin bir ara model olduğunu düşünen çok fazla konsol oyuncusu var. Buna resmi anlamda Sony cephesinden bir açıklama gelmemsine karşın işin duayenlerinden bir açıklama yapıldı.

PlayStation 4 Pro görüntü açısından 4K desteği sunmasının haricinde birçok yönüyle de gelişim vadeden bir yapıya sahip.Renklerin çok daha canlı olduğu, daha berrak ve net bir görüntüyü mümkün kılan yapısı tabi ki önceki konsollarla kıyaslanamaz. Bu cümleleri tasdik eden kişinin ise Naughty Dog bünyesinde geliştirilen Uncharted serisinin birçok oyununda görev yapmış olan geliştirici Christian Gyrling tarafından sunulduğunu belirtmek isteriz. PlayStation Meeting 2016 konferansında da boy gösteren Christian en önemli PS oyun serileri arasında gösterilen Uncharted için büyük bir isim. Ve onun görüşüne göre yalnızca görüntü ve grafik açısından bir üstün değer sağlayacağı konusunda hem fikiriz.

PlayStation 4 Pro Çoklu Oyuncu Modunda Kalite Farkı Olmayacak Mı?

Görüntü kalitesi üstün olsa da PlayStation 4 Pro çoklu oyuncu modu için PS 4 ile aynı bağlantıyı kullanacak. Yani net olarak aynı performansı alacağımız bir multiplayer oyun deneyimi bizi bekleyecek. Bunu GameInformer röportajında bir örnekle açıklayan Christian çok satan Uncharted 4: A Thief’s End oyununu emsal olarak önümüzde koydu.

Eğer co-op Uncharted 4 oynuyor olsaydık ve PlayStation 4 için 30 FPS desteği aktif olsaydı bu durumda Co-op içinde bu geçerli olacaktı. Haliyle biz PlayStation 4 Pro ile 60 FPS desteğini kendi başımıza alsak bile Co-op oyunda 30 FPS ile oynamaya devam edeceğiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir