Phoenix Wright; Ace Attorney 6 Duyuruldu

 Ace Attorney 6

Phoenix Wright; Ace Attorney 6 oyunu bir süredir doğu bazında geliştiriliyordu. En azından geliştirildiğini biliyorduk. Fakat batı için herhangi bir proje söz konusu değildi. Nintendo 3DS için tasarlanan oyunun eski sürümlerinden çok daha hızlı olacağı söz konusuyken ne denli doğru bir bilgi olduğu bile bilinemiyordu. Bakıldığında internet sitesinden ya da resmi mecralardan hiçbir açıklamada yapılmıyordu.

Capcom tarafından yapılan açıklama geçtiğimiz günlerde geldi. Resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada ‘‘You heard Wright! Ace Attorney 6 (working title) announced in Japan today, is also in development for the West!’’ ifadeleri yer aldı. Buna göre üzerinde çalışılan Phoenix Wright; Ace Attornet 6 için batı geliştirmeleri başladığı söyleniyor. Resmi hesaptan yapılmış olması da oyuncuların bekleyişinin başlamasına tekabül ediyor.

Phoenix Wright; Ace Attorney 6 oyununun içeriği, detayları, grafikleri gibi detaylar şuan için mevcut değil. Bu detayların ne zaman açıklanacağı, oyunun tam anlamıyla taşınabilir konsola ne zaman çıkacağı gibi bilgiler tam bir muamma. Ancak buna rağmen batı için oyunun geliştirilmeye başlanması sevindirici bir haber.

Daha şimdiden Nintendo 3DS kullanıcılarının meraklandığı oyun hakkında ilk bilgilerin yakında geleceği düşünülüyor. Özellikle Tokyo Game Show fuarında Ace Attornet 6 hakkında daha detaylı bilgilere rastlayacağımıza kesin gözüyle bakılıyor. Phoenix Wright; Ace Attorney 6 şimdilik uzak bir proje olarak beklenilebilir. Ama kısa süre içerisinde tamamlanıp sunulmasına pek imkân yok gibi gözüküyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir