PES 2017 İle Barcelona Arasındaki Anlaşma Duyuruldu

PES 2017 ve Barcelona Anlaşması

PES 2017 beklenen bombayı patlattı ve uzun süredir üzerinde çalıştığı sponsorluk anlaşmasını duyurdu. Futbol oyunlarının tartışmasız en çok tercih edilen ekiplerinden birisi olan FC Barcelona ile Konami anlaşması birçok özelliği de beraberinde getirecek. Hatırlayacağınız üzere FIFA 2016 ile Messi arasındaki anlaşma sona erdi. Ardından ise kapak tasarımı için Marco Reus, takım sponsorluğu içinse Juventus takımıyla anlaşma sağlandı. Buna göre 2017 yılında PES 2017 FC Barcelona ile FIFA 17 ise Juventus ile zirveye yürüyecek.

PES 2017 Barcelona anlaşması sonucunda bazı fiziksel özelliklerde dahil olacak. Örneğin günümüzde Barcelona’nın maçlarını yaptığı dev stadyum Nou Camp için reklam tabelaları ayarlanmaya başlanmış. Artık stadın dört bir yanında PES 2017 logolarını görmek zor olmayacak. Bunun dışında çeşitli yerlerde görsel reklam çalışmalarının haricinde Barcelona’nın oyunda çok başka bir noktada olacağını söylemeliyiz. Örnek olarak oyuncu tasarımları, oyuncuların özel hareketleri ve Barça’ya özgü tiki taka gibi birçok detay oyunda bizlere sunulacak. Tabi burada en dikkat çekici detay daha gerçekçi tasarımlar oluyor.

Konami ile Barcelona FC Anlaşması

Toplamda 3 sene sürecek olan anlaşma boyunca PES 2017, PES 2018 ve PES 2019 oyunlarında Barça ile müthiş bir ortaklık izleyeceğiz. Öyle ki Barcelona takımının tüm özelliklerini yansıtacak olan yeni tasarımların haricinde oyundaki lisans probleminin de en çok tercih edilen takımda tamamıyla ortadan kalktığını söyleyebiliriz.

Stat modellemesinde Nou Camp’ın nasıl gözükeceğini şimdiden merak eden oyun severler için PES 2017 grafikleri gerçekten müthiş bir kapı aralayacak gibi duruyor. Bu sene ise PES 2017 ve FİFA 17 karşılaştırmaları çok daha çekişmeli devam edecek. Hemen aşağıda ilgili FC Barcelona PES 2017 tanıtım videosu yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir