PES 2017 Duyuruldu

PES 2017 Duyuruldu

Futbol oyunları arasında en popüler olan ve FIFA serisiyle ezelden beri yarışan Pro Evolution Soccer 2017 için harekete geçti. Genelde yıl sonuna doğru sonbahar içerisinde bizlerle buluşturulan oyunun yine 2016 yılının son çeyreğinde çıkış yapması ön görülüyor. Ancak Konami bu sefer gerçekten bazı şeylere fazlasıyla parmak basacak gibi duruyor. Nedenine gelirsek Fox Engine ile geliştirilen PES 2016‘nın aksine daha komplike bir oyun stiliyle karşılaşacağımızın haberi dün yapılan duyuruyla açıklandı. PES 2017 tanıtımı içinse ilk randevu E3 2016 oyun fuarı. Konami standında tanıtılacak oyunun şimdiye kadar gördüğünüz en optimize yapay zekaya sahip olacağını ve hiçbir alternatifine benzemeyeceğini öğrenmiş bulunuyoruz.

Ciddi anlamda diğer futbol oyunlarından farklı bir dinamiğe sahip olduğunu zaten biliyoruz. Fakat nasıl yenilikler bizi bekleyecek konusunda ciddi bir merak duygusu uyandırıyor. Futbol severlere daha gerçekçi bir görünüş, oynanabilirlik ve bunların sonucunda keyif vermeyi amaçlayan Konami öyle gözüküyor ki PES 2017 ile tabuları yıkmaya kararlı. Xbox One ve PlayStation 4 haricinde eski konsollara yani Xbox 360 ve PlayStation 3 içinde çıkacak olması ise sevindirici haberlerin başında yer alıyor. PC oyuncularının rahat olmasına karşın eski konsol oyuncularının büyük bir stres yaşadığı şu günlerde içlerini ferahlatan bir haber olduğunun altını çizmeliyiz.

PES 2017’de Lisans Sorusu Devam Edecek Mi?

PES 2017 lisans sorunu merak edilen detayların en başında yer alıyor. Gerçekten bazı serileriyle efsaneleşmiş olan oyunun şimdiye kadar en büyük eksikliği olarak görülüyor. Bazı takımların ve liglerin bulunduğu, geri kalan majör takımların dahi farklı isimlerle karşımıza çıktığı biliniyor. Bu sorunun Konami tarafından büyük bir sürpriz yapılmazsa büyük ölçüde devam edeceğini söylemek gerekiyor.

Oyunda sizin oyun tarzınıza uyum sağlayan bir yapay zekanın olması şimdiden heyecanı doruk noktasına çıkarıyor. Aynı zamanda yüzün üzerinde animasyon ile daha kararlı bir görsel şölen sağlanacak. Grafik ve oynanabilirliğin bir araya gelişiyle alınabilecek en muazzam keyfi sunmayı amaçlıyorlar. PES 2017 oynanış videosu tadında bir fragmanla muhtemelen E3 2016 fuarında bizlere sunulacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir