PES 2017 Bu Kez Borussia Dortmund İle Karşımızda

pes 2017

Daha üzerinden bir hafta bile geçmeyen haberimizde PES 2017’nin Liverpool ile anlaşmasını duyurmuştuk. Doğrudan yaptığımız tahminler neticesinde ise Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund ile muhtemel bir anlaşmanın son derece kuvvetli olduğu kanısındaydık. Bunu paylaşmamızdan günler sonra ise PES 2017 ile Borussia Dortmund arasındaki ortaklık Konami tarafından piyasaya duyuruldu. Üstelik 4 yıllık imzalanan bu anlaşma için Konami PES 2020’ye kadar bu ortaklığın süreceğini müjdeledi. Bu da Pro Evolution Soccer serisinin önümüzdeki yıllarının şimdiden planlandığını, bu noktada hareket edildiğini bizlere gösterdi. Bir nevi erkenden müjdelenen bir haber gibi değerlendirilebilir.

Şuanda FIFA ve PES arasındaki savaşa baktığımızda şöyle bir grafikle karşılaşıyoruz. İki oyunun da anlaşma imzaladığı, özel olarak tasarlanarak oyuna renk katacak kulüpler dengelendi.

FİFA 17

  • Juventus (Serie A)
  • Bayern Munih (Bundesliga)
  • Manchester United (Premier Lig)

PES 2017

  • FC Barcelona (La Liga)
  • Liverpool (Premier Lig)
  • Borussia Dortmund (Bundesliga)

Birçok oyuncuya göre FIFA tamamen majör takımları tercih ediyor. Fakat PES 2017 tarafından sponsorluk anlaşması imzalanan kulüplerinde liglerin en önemli isimleri arasında yer aldığını belirtelim. Herkesin merakla beklediği, özellikle de farklı kulüpleri içerecek olan anlaşmaların ise önümüzdeki günlerde devam edeceğini düşünmekteyiz.

PES 2017 İle Borussia Dortmund Anlaşması Neler Getirecek?

Öncelikle tüm futbolcuların birebir yüz analizi, hareket dinamikleri, tasarımları ve özel hareketleri bizlere aktarılacak. Stadyum açısından da Signal Iduna Park birebir olarak tasarlanarak bizlere sunulacak. Beklemediğini kadar gerçekçi bir Dortmund karşınıza çıkacakken PES 2017 size en gerçekçi futbol deneyimini sunmayı amaçlayacak.

Önümüzdeki günler için beklentimiz FIFA cephesinden La Liga için Real Madrid ya da Atletico Madrid, PES cephesinden ise Serie A için Inter ya da Milan olacak. Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir