PES 2016 Ücretsiz Mi Olacak?

pes 2016

Bir süredir internet üzerinde bazı mecralarda bahsedilen konu üzerine PES 2016 ücretsiz olacak algısı oluştu. Bunun aslında net olarak bu şekilde lanse edilmesi yanlış. Çünkü henüz net bir bilgi olmamakla beraber bir takım gelişmeler yaşanmış ve bu tür bir algıya sebep olacak bazı bilgiler ortaya çıkmış. Konunun kahramanı Avustralya demek yanlış olmaz.

Avustralya ülke bazında çok kontrolcü bir sisteme sahip denilebilir. Ülkeye giriş yapmak gerçekten zor. Hem fiziksel açıdan hem de bir ürün bazında düşündüğümüzde bu durum bir farklılık göstermiyor. Her dijital ürün bir nevi pasaport ve vize alımına tabi tutuluyor diyebiliriz. Dijital ürünlerin ülkeye girebilmesi için bir komisyon kurulmuş. Bu komisyona sunulan ürünler öncelikle inceleniyor ve halka olumsuz bir değer katmayacağı ön görüldüğünde onay alıyor. Böylelikle Avustralya topraklarına giriş yapabiliyor.

Eylül ayı itibariyle raflarda ve dijital ortamlarda yerini alan PES 2016 Xbox One, Xbox 360, PlayStation4, PlayStation3 ve PC platformları için çıkışını yaptı. Avustralya hükümetinin komisyonu ise onay verdiği dijital oyunlar arasında G kitlesine yani Genel kitleye hitap eden PES 2016 Free To Play adında bir lisans yayınladı. Ücretsiz PES 2016 oynamak gerçekten birçok kişiyi heyecanlandırsa da bunun aslının ne olacağına dair şuan pek bir bilgi yer almıyor. Ancak bu ibareden yola çıkan haberler doğrultusunda internette ciddi bir bilgi kirliliği oluştu bile.

Şuan için Avustralya Derecelendirme Kurumu bu ibareyi resmi olarak yayınlamasına karşın oyunun içeriği hakkında bir bilgi yer almıyor. Konami tarafından da resmi bir açıklama yapılmadığı için bir kesinlik değeri bulunmuyor. Aslına bakarsanız kurum bunu PES 2016 demo için verilmiş lisans bilgisi olarak açıklamak yerine PES 2016 free to play şeklinde açıklamış olabilir. Ancak her şey Konami tarafından açıklanacak olan bildirgeyle netlik kazanacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir