PES 2016 Modelleme Konusunda Çığır Açtı

PES 2016

PES 2016 oyunu futbol severlerin en çok tercih ettiği oyunların başında geliyor. Hatta FİFA serisiyle amansız bir mücadele içinde hala daha güçlü bir rakip olabilmeyi başardı. Konami tarafından geliştirilen PES, EA Games tarafından geliştirilen FİFA ile her alanda sonsuz bir savaş veriyor. En son örneğini geçtiğimiz günlerde yaşadık.

EA Games dünyanın en büyük spor kulüplerinden birisi olan Real Madrid ile partnerlik anlaşması imzaladı. Bununla birlikte yeni çıkacak olan FİFA 16 için Real Madrid takımının oyuncularının yüz modellemelerini, oynanış stillerini gösteren bir video yayınladı. Bunun ardından PES cephesinden gelecek cevap merakla bekleniyordu. İşte tarihler bugünü gösterdiğinde Konami aracılığıyla PES 2016 için görseller yayınlandı. Görsellerin kahramanıysa Barcelona futbol takımının yıldızı Neymar Jr.

Neymar için tasarlanan 3D Face Skin yani 3 boyutlu yüz görselinde tüm detayları görebilmek mümkün. Hemen hemen yüzünün her açıdan fotoğrafına bakabilme potansiyeliyle ciddi anlamda başarılı bir modelleme yapılmış. Oyuncunun yüzünde bulunan her detay en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve oyuna yansıtılmış. Saç modelinden, dövmesine kadar uzanan bu modelleme ile PES 2016 şuan için FİFA 16 modellemesinden daha başarılı olduğunu göstermiş oldu.

Konami tarafından yapılan açıklamalar hep mobil oyun sektörüne yönelik olmaya başlamıştı. Yani klasik bir oyun yapımını bırakarak mobil platformlara ağırlık vermeye özen gösteriyorlar. Ancak PES serisinin onlar için önemi çok büyük. Dolayısıyla şimdiye kadar çıkmış en iyi PES oyununu bu yıl karşımızda göreceğiz.

PES 2016 ile yaşanan en büyük problemlerin başında lisans anlaşmaları geliyordu. Bunların temeli futbol takımlarının isimleriydi ve bu yılda aynı sorunu yaşayacağız. Çünkü alışılmış PES için gelişmiş versiyon diyebileceğimiz PES 2016 15 Eylül tarihinde tüm platformlar için çıkış yapacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir