PES 2016 İçin Xbox One Özellikleri Açıklandı

pes-2016-xbox

FİFA ve PES arasındaki eşsiz savaş hala daha sürüyor. 2013 yılına kadar FİFA çok fazla yenilik yapmayınca bir anda PES kendine yer bulmaya başladı. Ancak 2013’ten beri PES sempatizanları oyunda bir yenilik göremiyorlar. Eylül ayında çıkması resmi olarak açıklanan PES 2016 içinse yapılan açıklamalar oyuncuları sevindirecek nitelikte.

Uzun yıllardır oynadıkları ve sevdikleri oyunun eriyişini izleyenlere ilk müjde PES için Avrupa ürün müdürlüğünü yapan Adam Bahatti konuştu. Verdiği bilgiler arasında yeni nesil konsol Xbox içinde aynı standartlarda bir oyun tasarladıklarının müjdesini verdi. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz sene PlayStation4 için çıkarılan oyun 1080p kalitesinde görüntüye sahipti. Ancak Xbox için 720p görüntü kalitesi mevcuttu.

Bu sene bu durumu eşitleyerek tüm konsollara aynı kalitede bir PES deneyimi yaşatacaklarını duyurdu. PES resmi kanalından YouTube üzerinden yayınlanan ilk oynanış videosu ise göz doldurdu. Gerçekten ciddi bir grafik geliştirmeye maruz kaldığını söyleyebiliriz. Bu açıdan da FİFA ile bu sene kıyaslanabilecek bir oyun yaratıldığı kanısına varabiliriz. Ancak PES için genel problem olan takım lisansları halen daha devam ediyor.

Yıllardır PES sevdalılarını yasa boğan lisans sorununun çözülememiş olması PES 2016 içinde hayal kırıklığı yaşattı. Ancak her şeye rağmen PC, Xbox 360, Xbox One, PlayStation3 ve PlayStation4 için çıkacağı 15 Eylül 2015 tarihi iple çekiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir