Perception Oyunu Korku ve Macerayı Bir Arada Yaşatacak

Perception Oyunu Korku ve Macerayı Bir Arada Yaşatacak

Perception ile bütün korku oyunlarını unutun ve bambaşka bir dünyaya ilk adımı atacağınız anı bekleyin. 2015 yılında başlanan Perception geliştirmeleri halen daha The Deep End stüdyosu tarafından devam ettiriliyor. Stüdyo ise daha önceden BioShock ve Dead Space çalışanları tarafından kurularak hayata geçirilmiş. Oyun dünyasına deneysel işler katmaya hazırlanan ekibin ilk durağı ise korku oyunu Perception olmuş. Aslında korkunun yanı sıra macera türüne de fazlasıyla etki eden birinci kişi bakış açısından sunulacak.

Oyunun deneysel kısımlarına gelirsek tam anlamıyla bir hikâyenin ortasında yer alacağız. Özellikle korku oyunlarında daha sık karşılaştığımız hikâyecilik düzeni artık vazgeçilmez unsurlar arasına girmeyi başardı. Dolayısıyla Perception oyunu çıkış yaptığı anda tüm algılarınız değişecek. Bunun garantisini nasıl verdiğimiz soracak olursanız yöneteceğimiz Cassie isimli kadın karaktere dayanarak diyebilirim. Zira bu oyunda yöneteceğimiz karakter görme engelli olacak. Tamamıyla kör olan bir karakterle korku dolu bir maceraya çıkmaya hazır mısınız? Üstelik oyun boyunca zeka, akıllı telefon ve sopa hariç hiçbir silah kullanmadan.

Perception Görme Engelli Karakterle Nasıl Bir Oynanış Sunacak?

Steam üzerinden çıkacak ve PC platformuna özel olarak geliştirilen Perception görme engelli bir kadını yöneterek ilerleyeceğimiz bir oyun olacak. Tabi herkesin kafasında aynı soru işareti canlanıyor. Biz ekranda ne göreceğiz?

Bu noktada stüdyo tarafından yapılan açıklamalar karakterin duyma yetisini çok üst düzeyde kullandığına yönelik. Korku oyunlarını kulaklıksız oynamak zaten imkânsız bir durumdur. Dolayısıyla artık duyacağımız sesler bize çok daha önemli anahtarlar sunacak. Perception fragmanı oynanışındaki mükemmel sistemle ilgili ipuçları sunuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir