Paralel Universe Bitmeyecek

paralel universe

Motion Blur oyun stüdyolarının çalışanlarından olan Koray Kocatürk daha önce Kabus22 diye bir oyunla karşımıza çıkmıştı. Koray Kocatürk bitmeyen oyun ismiyle anılan Paralel Universe’le ilgili Vimeo profiline uzun zaman önce attığı video bu günlerde konuşulmaya başlandı. Videonun ismi dolayısıyla akıllara şu soru geldi Paralel Universe bitmiyor mu? Videonun ismi ‘’Paralel Universe Kadıköy Level’’. Bahsi geçen video da bir oyuna ait görüntüler yer almakta. Fakat video 1 yıl önce yüklenmiş olmasına rağmen 1 yıldır oyundan ve ya üreticiden hiçbir ses çıkmadı.

Video da dikkat çeken ve insanları video üzerinde konuşmaya iten ayrıntılar yer alıyor. Bunlardan biri yüksek grafikler. Motion Blur oyun üzerinde ciddi bir emek harcıyor gibi görünüyor. Paralel Universe bitmeyen Türk oyunu adıyla konuşulmaya devam etsin oyunda başka bir dikkat çeken özellik daha var. FPS oyunu olmasına rağmen yüksek başarılı bir oynama gösterilen oyun daha da adından söz ettireceğe benziyor.

Paralel Universe Kadıköy Level, isminden de anlaşılacağı üzere bir Kadıköy tasarımı sunuyor. Tahminlere göre CryEngine 2 ve ya 3 ile geliştirildiği düşünülen oyun piyasa da merakla bekleniyor. Yapılan kullanıcı yorumları Paralel Universe Kadıköy Level ile ilgili beklentinin çok yüksek olduğunu gösteriyor. Türk oyun sektörünün gelişmesi hakkında konuşulan konular da sıkça adı geçen oyunla ilgili henüz açıklama yapılmaması çok ilginç.

Sosyal medya da dahil olmak üzere Koray Kocatürk’e yöneltilen sorular maalesef yanıt bulamıyor. Motion Blur yakın zamanda yaptığı isim değişikliğiyle konuşuluyordu. Çalışanının Vimeo profilinde yayınladığı videoya ait bir açıklama şirket tarafından da yapılmadı. Dileriz bir açıklama gelir ve oyun en kısa sürede Paralel Universe serisi severleriyle buluşur ve beklenen ilgiyi görebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir