Oyunlardan Assassin’s Creed Göndermeleri

Oyunlardan Assassin's Creed Göndermeleri

Assassin’s Creed oyunu elbette oyun dünyasının en sevilen serilerinin arasında bulunuyor. Bu yüzden oyunun yeni sürümünün bu yıl çıkmaması bile gündemden düşmesini kolaylaştırmıyor. Bunu elbette yapımcı Ubisoft çeşitli yöntemlerle diri tutmaya da kararlı. Dün itibariyle oyuncuyla buluşan firmanın yeni oyunu Far Cry Primal hikaye modunun bir süre oynanmasıyla birlikte bir easter egg göreviyle karşımıza çıkıyor. Ve bu noktadan sonrası Far Cry Primal oyuncuları için spoiler içerebilmektedir.

Far Cry Primal oyununu yaklaşık 3 saat oynadıktan sonra karşınıza Urki The Thinker isimli bir görev kutucuğu geliyor. Kendisini bulduğumuzda ise Far Cry 3 ve 4 serisinden alıştığımız Hurk ile karşı karşıya geliyoruz. Elbette görev içeriği bize o zamanda uçmakla ilgili bir şey bulmamız gerektiği yönünde oluyor. Bunun için çok fazla çaba sarf etmeniz gerekiyor. Ancak verdiğiniz çabanın karşılığını Assassin’s Creed sürpriziyle alacağınızdan emin olabilirsiniz. İlgili Far Cry Primal AC Easter Egg videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Uncharted Videosunda ki Assassin’s Creed Krizi

Uncharted 4: A Thief’s End videosu yayınladıktan birkaç saat sonra garip bir olay oldu. Elbette ki AC ile ilgili bazı detaylar istenerek karşımıza çıkmıyor. Ubisoft tarafından fark edilen detay ise daha önceden Assassin’s Creed için yaratılmış olan kreatif bir fotoğrafın Uncharted videosu içerisinde yer almasıyla ilgiliydi. Olaya hemen müdahale eden Ubisoft içerik sorumlusu Naughty Dog firmasına durumu aktararak ‘herhalde Google üzerinden sandallı fotoğraf diye aratarak ilk çıkanı koymuşlar’ sözleriyle imada bulundu.

Uncharted videosu bu durumu fark ettiğinde hemen video tüm yayın organlarından çekildi ve değiştirilerek tekrar yüklendi. Henüz durumla ilgili Naughty Dog ya da Sony cephesinden bir açıklama yapılmazken telif gibi bir durum için Ubisoft’unda uğraşacağını zannetmiyoruz. Oyunlarda ki Assassin’s Creed göndermeleri arasına girmeyi başaran bu durum sonucunda Naughty Dog firmasını kutlamak gerekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir