Overwatch Beta İçin Blizzard Açıklaması

overwatch

Blizzard oyun sektörünün önemli yapı taşlarından birisi olmasına rağmen 17 yıllık bir sessizliğe bürünmüştü. Ve geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni oyun Overwatch ile tekrar karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Overwatch beta tarihi 27 Ekim olarak açıklanmıştı ancak bugünde Battle.net sitesi üzerinden indirilecek olan içerik henüz aktif olmadı. Eğer beta sürecini değerlendirmek için bir Overwatch beta davetiyeniz yoksa yapabileceğiniz son bir şans kalıyor.

Eğer Overwatch oyununun betasını oynamak istiyorsunuz Battle.net Launcher dosyasını görev yöneticisinden kapatıp yüklemiş olduğunuz dizine gidin. Burada bir not defteri açarak içerisine şu kodları yazın.

  • ‘net.exe -game=prometheus –install’

Tırnak işaretlerini silerek yazdığınız bu kodun ardından kaydederek not defterini kapatın ve uzantısını .bat olarak değiştirin. Böylelikle isminin önemi olmayan bu not defteri üzerinden betayı yükleyebileceksiniz. Bu işlemin ardından Launcher çalıştığında oyunu yüklemeye başlayacak ve aktif olarak beta sürecini test edebileceksiniz.

Beta süreci ile Overwatch oynamak oldukça keyifli bir deneyim olacak. Bu konuda hemfikir olan oyun severler beta açıklanma tarihine saatler kala Twitter üzerinden Blizzard hesabını bombalamaya başladı. Bu esnada Blizzard resmi Twitter hesabından yapılan duyuruyla söz konusu dolandırıcılıklarında önüne geçilmeye çalışıldı. Yapılan açıklamada sadece kendi seçtikleri hesaplara beta key göndererek girişlerin açılacağını bildirdiler. Bunun haricinde bir key dağıtımının söz konusu olmadığını, satmaya çalışan 3.şahıslara itibar etmemeniz gerektiğini vurguladılar.

Blizzard dolandırıcılık konusuna ekstra önem verdiğinden ötürü Overwatch beta keyi satan kişilere kesinlikle itibar etmemenizi tekrar tekrar belirtti. Yine de key satmaya çalışan kişileri gördüğünüzde Blizzard’a resmi hesap üzerinden ifşa etmeniz gerekiyor. Bu sayede kimsenin bu konuda mağdur olmayacağını hatırlatırken sağlıklı bir Overwatch beta sürüm keyfi yaşanacağı söyleniyor. Overwatch beta başlangıç saati muhtemelen akşam aktif olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir