Overwatch Animasyon Serisinin İlk Bölümü

Overwatch Animasyon Serisinin İlk Bölümü

Overwatch oyunu uzun süreden beri duyurulan fakat çıkışına yeni yeni yaklaştığımız projelerden birisiydi. Blizzard tarafından geliştirilen oyun sektörü heyecanlandıracak ayrıntılara sahipti. Son yıllarda adını sıkça duymaya başladığımız arena shooter tarzının baş yapıtlarından birisi olacağını söylemek gerekiyor. Çünkü bu tür tam anlamıyla bu tip oyunlarla doğacak ve gelişecek. Bunun için Blizzard resmi olarak oyundaki karakterleri tanıtabileceği bir animasyon serisi hazırlamayı düşünüyordu. Geçtiğimiz günlerde resmi olarak Overwatch animasyon serisi için ilk video yayınlandı.

Bu video ile beraber oyundaki Winston isimli karakterin geçmişinden, mevcut durumundan ve toplanan takımdaki konumundan haberdar olacağız. Gerçekten ilgi çekici grafiklerle animasyon filmlerine taş çıkaracak bir yapıya sahip olduğunu belirtmeliyiz. Aynı zamanda Overwatch çıkış tarihi olan Mayıs ayına kadar diğer bölümlerinin de yayınlanacağı kesinlik kazandı. Bizi eğlenceli bir serinin beklediğini söylersek yanlış bir bilgi olmayacaktır.

Overwatch Oyunu Hakkında

Overwatch hakkında arena shooter tanımının öncüsü kavramı resmi olarak Blizzard tarafından koyuldu. Çünkü son dönemlerin en yaygın oyun türleri arasında League of Legends ve Team Fortress tarzındaki oyunların bir araya getirilmesiyle oluşan karma oyun stili yer alıyor. Bu türe ise arena shooter ismi veriliyor. Bu kategoride elbette ki yalnız olmadığını belirtmek gerekiyor. Hatta Blizzard erken haber verdiği, geç geliştirdiği oyunun bedelini rakiplerinden sonra çıkarak ödeyecek diyebiliriz.

Oyun dünyasının beklenen arena shooter oyunları arasında LawBreakers ve Battleborn gibi ciddi projeler yer alıyor. Overwatch çıkış tarihi Mayıs olduğu için biraz geriden gelecek olsa da bu üç oyunun 2016 ve 2017 yılında kıyasıya mücadelesine tanık olacağız. Overwatch fragmanı olarak lanse edilebilecek animasyon ise oyunu bir adım öne çıkaran detaylar arasında yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir