Overwatch Açık Beta ve Resmi Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Overwatch Açık Beta ve Resmi Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Overwatch oyunu shooter türünde çıkacak olan Blizzard oyunlarından birisiydi. Bir süredir oyuncular tarafından beklenilmesine karşın firma ser verip sır vermeyen vizyonuyla oyuncuları kıvrandırıyordu. Ancak oldukça sansasyonel bir biçimde tarihler açığa çıktı. Overwatch açık beta tarihi için hazırlanmış bir reklamın IGN üzerinde yayınlanması her şeyin başlangıç noktası oldu. Çünkü reklamda tarih olarak saklanmasına karşın 3 Mayıs 2016 tarihinde açık beta sürecinin başlayacağı ve erken alım metodu ile oyunu satın alanların direkt katılacağı bilgisi yer alıyordu.

Bununla da sınırlı olmayan reklam oyun için çıkış tarihi olarak release time şeklinde ufak bir not içeriyordu. Bu not ile Overwatch çıkış tarihi bazında da bir sızdırma olmuş oldu. Bunun nasıl böyle bir hataya dönüştüğü ise oyun dünyasında büyük bir şaşkınlık yarattı. Tüm bu olanların ardından IGN olan biteni fark ederek reklamı yayından kaldırdı. Yaklaşık olarak 5 dakika bile durmayan reklam oyun severler tarafından çoktan servis edilmeye başlanmıştı. Herkesin aklında ise aynı soru işareti vardı. Blizzard tarafından yapılacak açıklama tarihleri doğrulayacak mı?

Overwatch Çıkış Tarihi Doğru Mu?

Bu tarz sızdırmalar oyun dünyasında fazlasıyla yaşanıyor. Bu güne kadar çok sayıda tarih, güncelleme ya da benzeri detayların sızdırıldığını gördük. Fakat bunların tamamının doğru çıkması elbette ki mümkün değil. Dolayısıyla Overwatch çıkış tarihi doğru mu söylentilerine akşam saatlerinde Blizzard açıklık getirdi. Yaşanan sızdırılma durumunun tamamen doğruyu yansıttığını ise resmi Twitter hesabından yapılan duyuru tescilledi.

Yapılan açıklamada Overwatch açık beta süreci için 3 Mayıs 2016 tarihi duyurulurken çıkış tarihi de aynı bilgilendirme metni içinde yer aldı. Aynı reklamda görüldüğü gibi 24 Mayıs 2016 tarihi ise Overwatch çıkış tarihi olarak lanse edildi. Yani normal şartlarda yıl sonunda çıkması düşünülen oyuna henüz yılın ikinci çeyreğinde ulaşacağımızın müjdesini almış bulunuyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir