Outlast Korku Oyunu İncelemesi

Outlast-oyun-incelemesi

Korku oyunları kategorisi denildiğinde en fazla oynanan ve en fazla ilgi gören korku oyunu olarak aklımıza Outlast gelmektedir. Outlast oyunu Red Barrels tarafından yapılarak yayınlanan korku içeren ve hayatta kalmanızı gerektiren bir oyundur. Oyun içerisinde bulunan gazeteci karakterinin garip ve olağanüstü olaylar olduğu anlatılan bir akıl hastanesine el kamerasıyla girmesiyle oyuna başlamaktasınız. Oyunun PS4 sürümü birçok ülkede yasaklanmıştır. Bunlardan bazıları; Türkiye, Hindistan, Kuveyt, Suudi Arabistan gibi ülkelerdir.

Outlast oyununun en temel hikayesinden biraz bahsedelim. Oyunun internet siteleri üzerinden yayımlanan ilk videosunda oyunu çözmeniz için çok kolay birkaç bilgi yer alıyor. Bunlardan bazıları oyun severlerin aklında şu şekilde kazınmıştır. Oyunun hikayesi bizi çok eski yıllara götürüyor. 1945’lere. The O.S.S Nazi Almanya’sından bilim adamları Amerika için araştırma yapmak için görevlendirilir. Araştırma yaparken topladıkları bilgiler ile operasyon düzenlemeye başlarlar. Ve bundan sonra göreceğiniz görüntüler 1967 yılına yakın hatta direkt 1967 yılına ait olacaktır. Akıl sağlığı hastası olanlar ve akli dengesi yerinde olmayan insanlar bir araya getirilerek Mount Massive Akıl hastanesinde yatırılmaya başlanır. Hastanede yatan kişilerin arasından kimliği belirli olmayan bir kişi tarafından yatan üç bilim adamını öldürmesiyle tüm olaylar karışır ve akıl hastanesinde ki tüm faaliyetler durdurulur.

Outlast oyununun en can alıcı kısımlarından bir tanesi olan şey; hastane tarafından bazı deneylere mecbur bırakılan kişilerin korkunç kişiliklere hatta katillere dönüşmesidir. Bunun nedenini oyunu oynayan kişilerin çözmesi gerekmektedir. Oyun içerisinde ki en büyük silahımız el kameramızdır. Ancak bu kamerayı sürekli olarak kullanırsanız kameranızın pili bitecektir ve ona yeni bir pil bulmanız gerekecektir. Bu da Outlast oyununun bir diğer can alıcı kısmı olsa gerek. Şimdiden başarılar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir