Outlast 2 Resmi Duyurusu

outlast 2

2016 sonbaharda çıkması beklenen Outlast 2 isimli oyunun resmi duyurusu yapıldı. Red Barrels’in yaptığı duyuru oyunun kurgusunu açıkça ortaya koyarken rahatsız edici ibarelere de yer verdi. Sözleriyle savaş çığırtkanlığı yapan üretici çok şaşırtan kelimelere de yer verdi. Korku oyunu olmasıyla bile tolerans sağlanamayacak sözlerdi. Bu sebeple üretici gözleri tekrardan oyuna çevirdi. Yayımlanan fragmandan da anlaşılacağı üzere bizi gerçekten müthiş bir kurgu ve korku oyunu bekliyor diyebiliriz.

Outlast 2 oyunundan önce firmanın ilk korku oyunu olan Outlast vardı. Outlast 2 ilkine göre daha fazla kurgu ve korku içeriyor. Akıllarda bir de şöyle bir soru var ki bunu tahminim tüm oyun severler düşünüyordur. Outlast’tan bir yere bağlayacaklar mı kurguyu. Yoksa Outlast 2 oyunu yeni mekanlar ve yeni korku maceraları mı içeriyor. Oyunun içeriğine yönelik çok açıklama yapılmadı.

Oyun severler oyunu sürekli üzerlerine bir şeyler fırlatılan ya da ani refleksli oyunlardan olmadıkları için Outlast oyununu sevmişlerdi. Outlast 2 oyunu bu yüzden merakla ve heyecanla bekleniyor. Tam bir kurgu korkusu olan oyun 2016 sonlarına damgasını vuracağa benziyor. Yapımcı Red Barrels yaptığı açıklama da oyunla ilgili göze çarpan bir detay daha vardı. Yapımcı oyundan övgüyle bahsederken kurgusuna o kadar güvendiğini belirten bir cümle kullandı. ‘Bu oyunla insanlara acı çektireceğim’ dedi. Tabii böyle bir cümlenin arkasından heyecanlanmamak elde değil.

Twitter isimli sosyal medyadan yarın resmi açıklama yapılacaktır duyurusundan sonra insanlar merakla beklemeye başladılar.
Bu yoğunluk Outlast serisinin ilk oyunun da başarısını gösteriyor bize göre. Bakalım Outlast 2 oyunu Outlast serisini sevenlere beklediğini verebilecek mi. Fragman videosuyla az çok Red Barrels’in haklı olduğu fikrine kapıldık bile.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir