Outlast 2 Ertelendi

outlast 2

Yılın 3.çeyreğinin yeni oyunlarla dolu olduğunu söylemiştik ki ardı ardına gelen erteleme haberlerinden ötürü resmen oyun kalmadı. Gerçekten yeni bir erteleme tufanıyla karşı karşıyayız. Geçtiğimiz günlerde No Man’s Sky ertelendi haberinin üzerine şimdide Outlast 2 ertelendi haberini alıyoruz. 2015 yılının Ekim ayında duyurulan ve Red Barrels Studio tarafından ilk oyunun devamı niteliğinde olan yapımın bu yıl sunulmasını bekliyorduk. Hatta beklediğimiz tarih Ekim ayının ortalarıydı ki yılın son çeyreğine tekabül ediyor. Ancak resmi Outlast 2 Facebook hesabı üzerinden yayınlanan bir duyuru gösteriyor ki oyunun bu yıl çıkma ihtimali yok.

Outlast 2 çıkış tarihi erteleme ile beraber 2017 yılının ilk çeyreğine kaydırılmış durumda. Bu noktada korku oyunu sevenlerin ciddi bir moral kaybıyla karşılaştığını görüyoruz. Gerçekten çıkmasını beklediğiniz oyunun bir anda en az 3 aylık bir süreçte ertelendiğini öğrenmek kötü bir tecrübe. Fakat Red Barrels Studio tarafından yapılan açıklama çıkarılabilecek en iyi korku oyunu üzerine çalıştıklarını beyan ediyor. Yani bir anlamda oyunculara en iyisini sunabilmek için ekstra bir zaman istediklerini belirtiyorlar. Şuan için yapacak bir şey olmadığı gibi Outlast 2 çıkış tarihi için son erteleme olmasını temenni ediyoruz.

Outlast 2 Hangi Platformlarda Oynanabilecek?

Outlast 2 platform açısından odlukça zengin bir yapıya sahip olacak. Şuana kadar Red Barrels Studio tarafından duyurulanlar arasında PC ilk sırada yer aldı. Ancak tüm işletim sistemleriyle destekli olacak. Yani Windows, Mac ve Linux tabanlı bilgisayarlardan Outlast 2 oynamak mümkün olacak.

Tabi bu denli bir A sınıf oyunun konsollara çıkmaması da oldukça imkânsız bir durum. PlayStation 4 ve Xbox One için duyurulmuş olan çıkışın ardından yurtdışı kaynaklarda birde mobil sürüm dedikodusu patlak verdi. Buna göre iOS ve Android içinde bir mobil Outlast 2 oyunu tasarlandığının sızıntısını görebiliyoruz. Tabi bunun kesinlik değerinin şu sıralar çok düşük olduğunu vurgulamakta fayda var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir