Ori and the Blind Forest Oyun Konusu ve İncelemesi

ori-and-the-blind-forest-konusu-incelemesi

Genelde etkileyici oyunları büyük firmalar çıkartır. Ancak önemli olan oyunculara bu oyunları sevdirmek ve işin sanatsal yönünü beğendirmektir. Ori And The Blind Frorest oyunu da bu konuda oldukça iyi.

Ori and the Blind Forest oyunu da oyuncuların aradığı oyunların başında gelmektedir. Moon Studios isimli bağımsız bir firma tarafından uzun bir uğraş sonucu geliştirilen ve hemen her sahnesi ile her detayı sanatsal yapısını gözler önüne seren bir yapımdır. Platform türünde olan Ori and the Blind Forest, minik bir kahramanın yolculuğunu anlatmaktadır.

Fantastik bir dünyada ve tüm ormana canlılık veren Ruh ağacı’ndan kopan bir yaprağın fiziksel yaşam formuna dönüşmesiyle hayat bulmakta Ori. Aynı zamanda iki bacak üstünde yürüyen ve beyaz renkte bir kedi görünümündeki Ori karakteri, Naru isimli bir car tarafından büyük bir sevgi ile büyütülmektedir. Bu iki karakter birbirine sıkıca bağlıdır. Hiç beklenmeyen bir anda Ruh Ağacı eski gücünü yitirmeye başlayınca, tüm ormanın verimliliği ve doğal zenginlikleri de tükenmeye başlar.

Orman bir zamanlar cennetten bir bahçe görünümündeyken bir anda korumasız ve tehlikeli dolu karanlık bir atmosfere bürünür. Ori de bu kötü durumu düzeltip, eski haline getirmek için Ruh Ağacının ona verdiği özel güçleri de kullanarak zorlu bir yolculuğa çıkar. Ori and the Blind Forest, ilk başlangıç sahnesinden son anına kadar görkemli sahneler içeren bir oyundur. Aynı zamanda karşınıza birçok gizemli ve gizli bulmacalar da çıkacaktır. Bunun yanında oyun buram buram kalite de kokmaktadır. Maceranız boyunca rengarenk ve büyülü bir atmosferde yol alacaksınız. Fakat her bölümde ölümcül tuzaklar ve yaratıklarda karşınıza çıkarak size engel olmaya çalışacaklardır. Kaliteli oyun motoruna sahip olan bu yapımda sıkılmadan tüm bölümleri merakla ve heyecanla geçmeye başlayacaksınız. Oyunun sonunda ise takdiri hak eden bir oyun olduğunu rahatlıkla da görebileceksiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir