OGame Online Oyunu

ogame

OGame oyunu tarayıcı tabanlı online oyunlar arasında en bilindik ve en meşhur uzay simülasyonları arasında bulunuyor. Gameforge tarafından geliştirilen oyunun uzun yıllardan beri oyunseverlere hizmet ettiğini belirtmek gerekiyor. Orta düzey grafiklerden öteye geçememiş olması ise yıllardır oyunu oynayan oyuncuların ortak görüşü denilebilir. Ne yazık ki oyun tamamen browser tabanlı bir oyunu yansıtacak kadar grafik haricinde işliyor.

Ancak buna rağmen OGame online oyunu neden bu kadar popüler sorusu halen merak edilmektedir. Bunun sebebi güçlü oynanış dinamikleri ve elde edilen müthiş hazdır. En bariz şekilde çok oyunculu PvP deneyimini doyumsuz bir biçimde yaşayabiliyorken hesaplamaların ve saniyelerin önemli olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu durum neticesinde oyunun yaş kitlesinin genelde yüksek olması ise oyuncuları en mutlu eden detay olarak görülebilir.

2002 yılından bu yana uzay oyunları arasında tartışmasız liderliğini sürdüren oyunda 200 milyondan fazla oyuncu ve birçok ülkede server bulunuyor. Oyunun amacının ise bir sonu olmadığı için her an savaş mekanizması devreye girerek oynanabilirlik noktasında Ogame oyununu üst noktalara ulaştırıyor.

OGame Oyunu Nasıl Oynanır?

OGame oyunu tek bir gezegenle uzayın derinliklerinde başladığınız imparatorluğunuzu genişletme üzerine kurulu bir oyun mantığıyla karşımıza çıkmaktadır. Bu anlamda kademelerinizi yükseltip daha fazla üretim yaparak gezegenlerinizi işler vaziyete getirebilir, araştırmalarınızı yükselterek daha ileri teknolojilere erişerek savaş gemilerine sahip olabilirsiniz.

Bu noktadan sonra ise tamamen savaş ve karşı taraftaki düşmanlarınıza meydan okuma süreci başlayacaktır. İsterseniz tek başınıza isterseniz ittifak kurarak düşmanlarınızı uzayın derinliklerinde imparatorluğunuzun boyunduruğu altına alın. Tüm açılan evrenlerde 9 ayrı galaksi, her galakside 499 güneş sistemi bulunmaktadır. 15 farklı gezegen pozisyonundan her güneş sisteminde araştırmalarınız neticesinde koloni alarak imparatorluğunuzu OGame sunucularında en üst noktaya taşıyabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir