Oddworld New ‘n’ Tasty PC Oyun İncelemesi

oddworld-new-n-tasty-pc-oyun-inceleemesi

Oyun Dünyasında ilk olarak platform oyunları ile tanıştık, o dönemdeki tek tük oyunlardan mıdır, yoksa böylelerini sevmemizden midir bilmem ama her zaman favori olmayı başarmıştır. Oddworld, aslında çok da yeni değil, 98 senesinde yapımları bile bulunuyor. Eski Playstation oyun konsollarının içindeki demolarda bu oyuna rastlanırdı. Orijinal oyunların pahalı olmasında dolayı, her biri tek tek denenirdi. O dönemlerdeki oyunun adı ise Oddworld Abe’s Oddysee idi.

Aradan seneler geçti, oyun dünyasındaki ilk kişilerin oynadığı Oddworld, yeniden yapılarak karşımıza çıkıyor. Oddworld New ‘n’ Tasty ismi ile Türkiye piyasasına bomba gibi girdi, özellikle tamamının Türkçe olması ülkemizi epey bir sevindirdi.

Oddworld New ‘n’ Tasty’de, şehrin birinde et üretme fabrikası vardır, orada çalışmakta olan Abe, fabrikanın sahibinin iğrenç planlarını öğrenir, bütün hayatı da o andan itibaren kararmaya başlar. Fabrikada çalışan esirlere yapacaklarını duyunca Abe oradan kaçmak için akıl almaz bir plan hazırlar, bu noktada da oyunumuz başlıyor. Fabrika zorlu engeller ile dolu, kaçarken esirleri de kurtarmayı ihmal etmeyeceğiz, ayrıca karşımıza canavarlar, ilginç askerler de çıkacak, onları da durdurmamız gerekiyor. Rehinelerin yanına giderek, selam ve beni takip et gibi kelimeler söylüyorsunuz, onlar da size ayak uyduruyor. Belirli tuşları kullanarak şarkı mırıldanıyorsunuz, bu arada bir kapı açılıp rehineler kurtuluyor, sürekli peşinizde gezdirmenize gerek kalmıyor.

Oddworld New ‘n’ Tasty, eski versiyonuna benziyor, kontrolleri ilk etapta karman çorman geliyor, sonradan alışıyorsunuz, bence bu PC oyununu mutlaka deneyin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir