Nükleer Savaş Wasteland 2 İncelemesi

wasteland-2-nukleer-savas-oyun-incelemesi

Nükleer savaşları konu alan oyunların çoğaldığı günümüzde şimdi sizlere Wasteland 2 oyunun incelemesinden bahsetmek istiyorum.

Online oyun platformları gün geçtikçe daha geniş bir kitleye yayılmakta ve kullanıcı kitlesini bir hayli genişletmektedir. Türkiye söz konusu olunca bu durum biraz düşüş gösterse de yine oyun sever kullanıcı sayısı hiç de az değildir.

Geniş bir oyuncu kitlesi ile ilgileri üzerine toplamış olan Wasteland 2 oyunu aslında 1970’li yıllarda dünya çapındaki en büyük korku olan nükleer savaş korkusunu konu edinmektedir. Oyun grafikleri ve oyun için oynanış mekanikleri bakımından bir hayli başarılı olarak kabul edilse de oyunun göze çarpan en olumsuz yanı oyuna başlarken ya da oyun aralarında anlatılan hikaye modudur. Çünkü bu mod ses ya da görüntü şeklinde değil de tamamen yazı şeklinde verilmektedir.

Okumayı seven kişilerin dahi bir noktadan sonra yeter artık bunun özeti yok mu dedikleri anlar olduğundan dolayı bu konuda biraz abartıya kaçılmış diyebiliriz. Belki de oyun içerisinde sizleri en çok sıkan kısım burası olacaktır. Diğer artı özelliklerine gelecek olursak büyük bir nükleer savaş sonrasında gelişen olayların anlatıldığı bu oyundaki robotlar ve karakterler büyük bir profesyonellik ve gerçeklik ile hazırlanmış olup sizi oyunun içine çekmektedir. Bu oyunun devamlılığını sağlayan kısmı aslında zor bir oyun olmasıdır. Nerden baksanız en zayıf düşman grubu 4 kişi ile saldırdığından dolayı biraz zorlanacak ancak bu oyundan doyasıya zevk alacaksınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir