Nosgoth İptal Edildi

Nosgoth İptal Edildi

Nosgoth oyunu büyük bir hışımla yaratılıp çıktığı an geniş bir patlamaya yol açacak gibi gözükmüştü. Ancak pekte umulduğu gibi olmadı. Aslında yine de kemik bir oyuncu kitlesine ulaştığını söylemek mümkün. Fakat geliştiriciler arasında bulunan Square Enix ve Psyonix aynı kanıda değil gibi gözüküyor. Daha önce Rocket League’i geliştiren ekip oyunun sahip olduğu kitlenin bir offical oyun için yeterli düzeyde olmadığını belirtti. Oynaması ücretsiz olarak free2play etiketiyle 2015 yılının Haziran ayında oynanabilir hale gelen platform oyununun yolun sonuna geldiğini ise Square Enix açıkladı.

Square Enix tarafından yapılan açıklamada Nosgoth iptal oldu cümlesinin altında net olarak kitlenin azlığından bahsediliyordu. Direkt resmi açıklama olduğu içinde herhangi bir devam etme durumunun kalmadığını anlayabiliyoruz. Tabi ki sunucularını hemen boşaltmayacak olan firmalar şuan hali hazırda oyunu oynayan oyuncuların Mayıs ayının sonuna kadar devam edebileceklerini açıkladılar. Tabi bu süreçte olabilecek bir oyuncu patlaması belki bu karardan dönülmesini sağlayabilir. Fakat geliştirme işlemlerinin tamamen durduğunu ve desteğin kesildiğini çoktan belirttiler.

Nosgoth Ne Zaman Tamamen Bitecek?

Nosgoth oyunu hakkında şuan için yapılan açıklamalar geliştirme işlemlerinin durduğu yönünde. Aynı zamanda desteğinde kesildiğini belirtiyorlar. Fakat oyuna erişimi bir anda kesmek istemeyen Square Enix tam olarak 31 Mayıs 2016 tarihinde oyun sunucularını kapatacak. Bu süreç zarfında oyunu oynamaya devam eden oyuncuların istedikleri gibi vakit geçirebileceklerini garanti ediyor.

Bunun haricinde forumların, iletişim adreslerinin ve portalın kapanma sürecide Haziran ayında gerçekleşecek. Yani oyun kısaca 2016 yılının ortasında bir yılı devirirken tamamen piyasadan silinecek. Açık beta ve kapalı beta testlerinden bu günlere kadar oyunu destekleyen kitleye ise sonsuz teşekkürler iletiliyor. Nosgoth online oyun dünyasından gelip geçen bir yıldız olarak hatırlanacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir