No Man’s Sky’da Ticaret Yapmak

no man's sky

No Man’s Sky oyunu Hello Games tarafından geliştirilen ve uzayda keşif, hayatta kalma gibi fonksiyonları bize sunacak olan müthiş bir yapım. Özellikle uzaya meraklı olan oyun kitlesini kıskacına alacağına kesin gözüyle bakıyoruz. Ancak her halükarda daha verimli bir oyun deneyimine sahip olmamız için geliştiriciler bize No Man’s Sky Guides to the Galaxy serisini sunuyor. Bu seri bir nevi oyunun tüm ayrıntılarını bize açıklayan, neler yapıp neler yapamayacağımızı bilebileceğimiz bir eğitim serisi. Serinin ilk kısmında Explore ile keşiflere başlamıştık. Uzayın derinliklerine, farklı gezegenlere, dipsiz karanlığa ve düşmanlarımıza karşı olan bu keşif sürecinde müthiş manzaralarla karşılaşmıştık.

Tabi bu koca evrende yalnız olmadığımız gibi bizim gibi düşmanlarımız da olacaktı. Bunlar için tüm tehlikeleri, yapılabilecekleri ve buna benzer savaşma detaylarını gördüğümüz video serisi ise Fight adı altında bizlere sunuldu. Gerçekten de gördüğümüz güzel manzaraların ardından ortalığın ne kadar tehlikeli olduğunu görmüş olduk. Fakat yine de uzayın çekici kuvveti No Man’s Sky oyunu için sabırsızlanmamızı etkilemedi. Şu sıralar ise gündemde olan bölümün Trade olduğunu belirtelim. No Man’s Sky ticaret yapmak içinde bazı modüller kullanmış. Yani oyun içerisinde gezdiğimiz gezegenler yalnızca keşif değil aynı zamanda elde ettiğimiz ganimetlerle ticaret için işimize yarayacak.

No Man’s Sky Ticaret Ayrıntıları

Aslında şuan için çok büyük ayrıntılar yok. Yalnızca No Man’s Sky Trade fragmanı yayınlandı ve görünüşe göre zannettiğimizden daha geniş bir oyun içeriği bizi bekliyor olacak. Şu sıralar No Man’s Sky ile ilgili çok sayıda haber gelmesinden ötürü yakın zamanda her detayını sunabileceğimiz bir rehber verebiliriz.

No Man’s Sky ticaret yapma konusunda bize uzayın derinliklerindeki çeşitli ekipmanlar, yıldızlardan elde edeceğimiz bazı elementler, gezegenlerde bulduğumuz değerli eşyalar gibi farklı seçenekler sunuyor. Bunlardan elde edeceğimiz gelir ise şüphesiz ki karakter, gemi ve silah gelişimi için önemli bir kaynak olacak.

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir